Sloga arba rinitas – nosies gleivinės uždegimas, kurio metu atsiranda tokių nemalonių simptomų, kaip akių ašarojimas ir niežulys, odos aplink nosį ir gleivinės jautrumas bei raudonumas, nosies užburkimas (kvėpavimo ertmių susiaurėjimas ir dėl to kylantis apsunkintas kvėpavimas per nosį), pagausėjusi sekreto gamyba ir užnosinis lašėjimas, kurio metu didesnis nei įprastai pasigaminusių gleivių kiekis varva į nosį ir gali sukelti jos dirginimą, kosulį. Sloga dažniau serga vaikai, jautrūs ir nusilpusio imuniteto asmenys, tačiau net ir sveiki suaugusieji kartais užklumpami šio nemalonaus sveikatos sutrikimo. Kaip apsisaugoti nuo slogos? Ką daryti, jei ji vis dėlto užklupo?
Slogos profilaktika – patarimai norint išvengti raudonos ir varvančios nosies
ekanti nosis gali priversti ne tik nukelti svarbią fotosesiją ar kitus darbus, tačiau ir atimti malonumą valgyti ar sutrikdyti ramų nakties miegą. Ką daryti, kad sloga aplankytų kuo rečiau arba iš viso aplenktų? Šie patarimai, tikėtina, ne tik padės išvengti slogos, bendrojo peršalimo, gripo ir kitų ligų, bet ir pagerins bendrą savijautą.
Tikriausiai dauguma punktų, kaip palaikyti gerą organizmo būklę, jau bus šimtus kartų girdėti, tačiau pasikartokime ir galbūt nuo šios akimirkos pradėsime gyventi ne tik sveikiau, bet ir laimingiau. Įrodyta, kad geros organizmo būklės ir imuninės sistemos palaikymui bei užkrečiamųjų ligų išvengimui labai svarbu:
· Subalansuotai ir reguliariai maitintis;
· Pasirūpinti, kad mityboje būtų pakankamai svarbiausių vitaminų, mineralų, biologiškai aktyvių medžiagų;
· Reguliariai mankštintis;
· Kokybiškai pailsėti ir nepersidirbti;
· Vengti ilgalaikės nervinės įtampos ir (arba streso);
· Nepropaguoti žalingų įpročių, kurie mažina natūralią organizmo apsaugą, pavyzdžiui, nevartoti alkoholio, nikotino, narkotinių medžiagų;
· Rūpintis asmens higiena – dažnai plauti rankas, vėdinti patalpas, palaikyti optimalią patalpų temperatūrą ar drėgmę;
· Vengti užsikrėtusių asmenų ir viešų vietų tuomet, kai padidėjęs bendras visuomenės sergamumas, neliesti nešvariomis rankomis gleivinių.
Jūros druskos turintys nosies purškalai – jų nauda sergant sloga
Susirgus sloga labai apribojamos, sutrikdomos normalios nosies funkcijos – pasunkėja kvėpavimas, sutrinka oro kondicionavimas ir natūralūs nosies apsaugos mechanizmai, taip pat gali susilpnėti ar netgi laikinai išnykti gebėjimas užuosti. Tai rodo, kad sergant rinitu labai svarbu stengtis palaikyti normalias nosies funkcijas, o siekiant šio tikslo labai naudinga nosį vis valyti ir drėkinti. Teigiama, kad atsakingas nosies plovimas ir jos gleivinės drėkinimas padeda palengvinti nemalonius slogos simptomus, o tuo pačiu ir bendrą sergančio asmens savijautą.
Jūros vandens turintys preparatai pasižymi savybėmis, gerinančiomis bendras nosies funkcijas. Tinkamai pritaikytos koncentracijos jūros druskos tirpalai veiksmingai valo nosies ertmes ir greičiau šalina įvairius patogenus, padeda mažinti nosies gleivinės paburkimą ir lėtinti mikroorganizmų dauginimąsi (ši savybė būdingesnė hipertoninės koncentracijos tirpalams), drėkina ne tik pažeistą, bet ir sveiką nosies gleivinę. Jūros druskos tirpalai pasižymi puikia natūralia sudėtimi, pavyzdžiui, juose gausu įvairių mineralų ir mikroelementų (natrio, kalio, magnio, kalcio ir kitų, tarp jų ir bromido, jodino, chlorido ir taip toliau).
Quixx produktų šeimoje sau tinkamiausią produktą ras kiekvienas. Hipertoninės koncentracijos tirpalai padeda atkimšti ir valyti nosį sergant bendruoju peršalimu, gripu ar alerginėmis ligomis; izotoninės koncentracijos jūros vanduo tinkamas kasdienei higienai ir itin mažoms nosytėms. Puiku tai, kad tinkamos druskų koncentracijos jūros vanduo nesukelia pripratimo, yra gerai toleruojamas ir tinkamas ne tik nuo pirmųjų kūdikių gyvenimo dienų, bet ir nėščioms ar žindančioms moterims, kurioms dažnai padidėjusi sekreto gamyba ir užburkusi nosis yra gerai pažįstami negalavimai. Produktą kiekvienu atveju padės išsirinkti gydytojas ir (arba) vaistininkas.
Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto
Kitas faktas
Komentarai