Saugūs Naujieji: pagrindinės taisyklės

Saugūs Naujieji: pagrindinės taisyklės

Ne už kalnų Naujieji, o tai reiškia, kad labai greitai dangų nušvies įspūdingi fejerverkai, atnešiantys ne tik džiaugsmą, bet ir... nelaimes.

Kasmet po švenčių poliklinikose ir ligoninėse nusidriekia ilgos nukentėjusiųjų eilės, ir tai nieko per daug nestebina – juk šiandien fejerverkų įsigyti galima be ypatingų kliūčių. Deja, nesilaikant saugos taisyklių, pasekmės būna labai nelinksmos. Reikia pabrėžti, kad dažniausiai nukenčia vaikai nuo 11 iki 18 metų.

 

  • Naujųjų išvakarėse prisiminkite (ir priminkite savo artimiesiems) šias taisykles:
  • Nenaudokite pirotechnikos uždarose patalpose. Bet koks fejerverkas – tai sprogimas. Net jeigu jis nėra didelis, neprotinga užsiimti tuo po savo (kaip ir po svetimo) stogu. Daug saugiau bus išėjus į lauką. Napamirškite išeidami uždarinėti langų ir orlaidžių.
  • Neskubėkite uždegti dagties – pirmiausia įdėmiai perkaitykite instrukciją. Gali būti, kad sužinosite kažką, ko dar nežinojote, ir taip apsaugosite save ir savo artimuosius.
  • Fejerverkas turi būti nukreiptas į dangų, o ne į kaimynų namą ar sutuoktinio tėvus. Taip pat negalima mėtyti petardų į laužą. Nerūkykite naudodami pirotechnikos gaminius. Jeigu uždegėte dagtį ir fejerverkas neiššovė, neikite artyn anksčiau kaip po penkių minučių.
  • Naujųjų naktį pavojus gali tykoti bet kur – problemų gali sukelti netgi eglutė, stovinti per arti sienos. Būkite budrūs. Puošdami ją, nenaudokite lengvai užsidegančių medžiagų – vatos, marlės ir pan.


Tikimės, kad šie keli paprasti ir negudrūs patarimai padės jums išvengti nelaimių, o Naujuosius pasitikti linksmiems, sveikiems ir be jokių nuostolių!

Komentarai (1)

http://www.fejerverkai.info/ 2016-03-01 14:40
Iš tiesų labai naudingi patarimai, kiekvienam reikėtų pasiskaityti. Taip pat dar labai svarbus dalykas, fejerverkus pirkti iš patikimų žmonių..