Nuolat šąla galūnės? Štai ką tai gali signalizuoti

Nuolat šąla galūnės? Štai ką tai gali signalizuoti
@ Shutterstock

Kartais nutinka taip, kad žmogus dėvi šiltas pirštines arba nuolat šildo rankas, laikydamas jas po karštu vandeniu, mūvi storiausias kojines, bet galūnės vis tiek kaip mat atšąla. Priežasčių, kodėl kai kuriems šąla galūnės, yra įvairių. Išsiaiškinę jas, galėsite sau padėti ir pagaliau džiaugtis šiluma.

 

Pagrindinės priežastys, kodėl šąla galūnės:

 

  1. Prasta kraujo cirkuliacija. Prasta kraujotaka yra viena iš labiausiai paplitusių šaltų pėdų ir rankų pirštų priežasčių. Kai oro temperatūra nors kiek nukrenta, žmogaus kūnas taip dirba, kad pirmiausiai būtų šilta širdis. Dėl to galūnių kraujagyslės susiaurėja, nes kraujo cirkuliacija apribojama ir sutelkiama pagrindinėse kūno dalyse.

     

    Tačiau svarbu atkreipti dėmesį ir į kitus faktorius: ar nuolat dirbate sėdimą darbą, kaip dažnai judate, ar mankštinatės rytais. Prastą kraujotaką gali lemti per daug sėdimas sėslus gyvenimo būdas, tad būtina, jeigu dažnai šąlate, į savo dienotvarkę įtraukti daugiau judėjimo.

     

  2. Geležies trūkumas. Geležis yra mineralas, kuris skatina raudonųjų kraujo kūnelių gamybą, išnešiodamas deguonį visame kūne. Geležies trūkumas gali sukelti anemiją ir sukelti tokius simptomus kaip – nuovargis, tačiau taip pat dėl jos stygiaus gali būti šaltos galūnės. Geležies stokos anemija gali pasireikšti net labai sveikiems žmonėms. Visgi tai gali būti gana lengvai išgydoma, keičiant dietą, mitybą ir vartojant papildus.

     

  3. Sergate 1 arba 2 tipo diabetu. Cukrinis diabetas gali sukelti nervų pažeidimus, dėl kurių šals, nutirps kojos ir rankos, jausis juose dilgčiojimas.

     

  4. Sergate hipotireoze. Tai – klinikinis sindromas, atsirandantis dėl sumažėjusios skydliaukės hormonų gamybos. Kai skydliaukė negamina pakankamai hormonų, pažeidžiama organizmo medžiagų apykaita. Kadangi medžiagų apykaita kontroliuoja širdies ritmą ir kūno temperatūrą, nepakankama skydliaukės veikla gali sumažinti apytaką ir žmogui šals pėdos bei rankų pirštai. Norėdami suaktyvinti medžiagų apykaitą, daugiau sportuokite, valgykite daugiau baltymų ir mažiau rafinuotų angliavandenių bei venkite kofeino.

     

Prasta kraujotaka kartais būna ir dėl tam tikrų širdies ligų arba periferinės arterijų ligos, tad jeigu jums pakeitus gyvenimo būdą į sveiką, vis tiek šalta, – kreipkitės į gydytoją podiatrą. Šie papildomai jaučiami simptomai, yra indikatorius, kad būtina gydytojo konsultacija:

 

• opos ant kojų pirštų ir pėdų, kurios ilgai gyja;

• ilgalaikis nuovargis;

• dideli svorio pokyčiai;

• pėdų skausmas.

 

Komentarai

Ar žinote, kad...

Visam kojos nagui užaugti reikia 12-18 mėnesių.

Kitas faktas