Populiariausi mitai apie dantų balinimą

Populiariausi mitai apie dantų balinimą
@ Shutterstock

Dantų balinimas – viena mėgstamiausių ir plačiausiai taikomų kosmetinio dantų gydymo procedūrų. Tai – bene mažiausiai investicijų reikalaujantis būdas pastebimai pagražinti šypseną. Visgi iki šiol sklando nemažai mitų, susijusių su dantų balinimu.

Bendrosios praktikos gydytoja odontologė Vita Lozinovienė komentuoja populiariausius pacientų įsitikinimus ir išsklaido nepagrįstas baimes.

1 mitas: dantų balinimas silpnina natūralų danties emalį

Nemaža pacientų dalis vis dar klaidingai įsitikinę, kad net ir profesionaliai atlikta dantų balinimo procedūra silpnina natūralų danties emalį. Tai netiesa. Jei procedūrą atlieka kvalifikuotas specialistas, taikantis modernius metodus ir pagrįstai nustatantis procedūrų dažnumą, dantys tikrai nesusilpnėja. Visgi pacientų dantų emalis neretai nukenčia po balinimo procedūros pas nepakankamą kvalifikaciją turintį higienistą, taip pat dantų emalis gali susilpnėti, jei procedūros atliekamos pernelyg dažnai.

Baltesnės ir patrauklesnės šypsenos siekiantis pacientas, visų pirma, turėtų pasikonsultuoti su gydytoju odontologu, kuris, įvertinęs jo dantų būklę, individualiai pritaikys tinkamiausią ir efektyviausią balinimo metodą. Šiuolaikinė balinimo sistema užtikrina saugius, efektyvius ir ilgalaikius rezultatus, yra visiškai neskausminga, o rezultatas matomas jau po vieno vizito. Kitas populiarus metodas – profesionalus dantų balinimas kapomis, kai pacientas savarankiškai balina dantis namuose, naudodamas klinikoje pagamintas kapas.

2 mitas: po dantų balinimo procedūros dantys tampa itin jautrūs

Planuodamas dantų balinimo procedūrą, gydytojas privalo atsižvelgti į esamą paciento dantų būklę, jautrumą ir užtikrinti, kad visi dantys yra sveiki ir užplombuoti. Prieš balinant dantis yra svarbu atlikti ir profesionalią burnos higienos procedūrą.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Kitas faktas