Technikos progresas nepadės apsaugoti šiuolaikinės paauglės nuo sunkumų, susijusių su jos organizmo brendimu – pirmosios menstruacijos gali sukelti baimę, nerimą ir daugybę klausimų. Laimei, atsakymus į juos rasti mūsų dienomis visai nesunku – tereikia perskaityti vieną kitą straipsnį internete.
Kada jos prasideda?
Kada turi prasidėti pirmosios mėnesinės? Kas tai yra? Tai pirmieji klausimai, kylantys paauglėms lytinio brendimo laikotarpiu (o kartais ir anksčiau). Bet kuri medicinos enciklopedija pateiks išsamią informaciją apie šį reiškinį. Paprastai tariant, tai esminis moters organizmo vystymosi lūžis. Pirmosios mėnesinės reiškia, kad pradeda veikti reprodukcinė funkcija, liudija apie galimybę pastoti ir susilaukti vaikų. Paprastai taip nutinka apie 12–14 gyvenimo metus, tačiau nebūtinai – viskas priklauso nuo to, kaip greitai mergaitė bręsta, kuo ir kaip maitinasi, nuo jos gyvenimo sąlygų (taip pat ir ekologinių). Pasitaiko atvejų, kad pirmosios mėnesinės prasideda sulaukus 10, o kartais jų tenka palaukti iki 15 metų.
Pirmieji pranašai ir kitos ypatybės
Prieš pirmąsias mėnesines dažniausiai kas mėnesį jaučiamas nežymus skausmas pilvo apačioje, šiek tiek padidėja krūtinė. Tada atsiranda kraujingų išskyrų – arba labai gausių, arba visai nedaug. Kiek truks pirmosios mėnesinės, tiksliai neatsakys nė vienas gydytojas (tai labai individualu). Vienoms jos tęsiasi vos 2–3 dienas, kitoms – net 8.
Tikslus dienų skaičius, kaip ir menstruacinis ciklas, susireguliuoja ne iš karto. Turi praeiti bent metai ar pusantrų, kol menstruacijos taps daugiau ar mažiau reguliarios, todėl baimintis, kad pertraukos per didelės, nėra pagrindo – tai visiškai normalu. Tačiau jeigu nuo pirmųjų mėnesinių praėjus dvejiems metams ciklas vis dar chaotiškas, reikia apie tai pasakyti gydytojui.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių
Kitas faktas
Komentarai (72)
Kas man atsitiko????