Peršalome – kaip gydytis teisingai?

Peršalome – kaip gydytis teisingai?

Pajutus pirmuosius peršalimo simptomus – čiaudulį, galvos skausmą ar slogą – dažnas puolame gerti vaistų.

Kokius vaistus ir priemones nuo peršalimo rinktis, kalbamės su rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininke Šarūne Borkerte.

Ar lengvą peršalimą galima išsigydyti patiems, natūraliomis priemonėmis? Ką patartumėte?

Jei organizmas nėra linkęs į komplikacijas, tai peršalimą galima gydytis patiems. Pagrindinė priemonė yra gausus skysčių vartojimas, kadangi su šlapimu pasišalina visos bakterijos: kuo daugiau gersime šilto vandens, tuo greičiau visos bakterijos pasišalins iš organizmo. Jei jaučiate prikimimą, labai veiksminga priemonė yra garai, inhaliacijos su druska, sodos ar natrio chlorido tirpalu. Pastarąjį rekomenduojame, nes nuo jo inhaliatorius neapsineša druskų nuosėdomis.

Iš arbatų patariame gerti čiobrelių, liepų, medetkų, ramunėlių, turinčią priešuždegiminį poveikį. Jei yra kosulys, galima gerti ir sudėtines arbatas nuo peršalimo – ypač jas rekomenduojame vaikams, nes jos skanesnės nei vieno vaistinio augalo.

Kaip teisingai vartoti vaistus nuo peršalimo? Juk tiesa, kad dažnas šiuos vaistus vartoja per ilgai ar per dažnai?

Aš, asmeniškai, nesu linkusi žmogui skirti sudėtinių vaistų nuo peršalimo – kad, vengiant komplikacijų, neuždarytume infekcijos organizmo viduje. Į kai kurių sudėtinių vaistų sudėtį įeina medžiagos, slopinančios kosulį, o sauso kosulio, pereinančio į drėgną, mes slopinti negalime.

Atvirkščiai, turime skatinti atsikosėjimą, kad valytųsi plaučiai. Geriausia ir saugiausia būtų vartoti paracetamolį. Jei vis dėlto vartojame sudėtinius vaistus nuo peršalimo, tuomet nereikėtų to daryti ilgiau nei 3-4 dienas. Vaistų vartojimo dažnumas priklauso nuo to, kiek jų sudėtyje yra paracetamolio – kuo jo daugiau, tuo vaistų vartojame mažiau, paprastai 1-3 kartus per dieną.

Peršalus ir atėjus į vaistinę apie ką reikėtų pasitarti su rūpestingu vaistininku? Ko vertėtų pasiteirauti, apie kokius kitus vartojamus preparatus pasisakyti, kad būtų užtikrinta vaistų vartojimo higiena ir suderinamumas?

Rūpestingam vaistininkui svarbiausia žinoti, ar žmogus neturi rimtų kepenų pažeidimų, nes paracetamolis metabolizuojamas per kepenis. Taip pat – koks žmogaus kraujo spaudimas, nes kai kurie vaistai stipriai veikia spaudimą ir visą kraujagyslių sistemą. Todėl atėjus į vaistinę svarbu pasisakyti, kokius vaistus kraujospūdžiui reguliuoti vartojate, ar nesergate bronchine astma.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.

Kitas faktas