Tikriausiai daugelis iš mūsų bent kartą gyvenime esame nusipirkę šiek tiek per ankštus žieminius batus. Dar parduotuvėje pajutę, kad tvirtos odos batai veržia, dažnai numojame ranka tikėdamiesi, kad šie „prasitampys“. Tačiau gydytojas ortopedas tokias mintis veja šalin: „Nepirkite avalynės, kuri parduotuvėje nors kiek spaudžia: per tą laiką kol ją pratampote – rimtai sužalojate pėdas“.
„Vaikščiojant su per ankštais batais, pėdos pirštai didele jėga yra mechaniškai deformuojami. Taip išsivysto plaktukinė antrojo, trečiojo, ketvirtojo arba penktojo kojos pirštų vieno ar abiejų sąnarių deformacija. Tai reiškia, kad pirštai susilenkia per tarppirštakaulinius sąnarius ir ilgainiui tokioje padėtyje, kuri primena plaktuko formą, sustingsta. Tokia pirštų padėtis sukelia skausmą ir paraudimą deformuotoje dalyje avint net patogią avalynę, o ilgainiui vystosi nuospaudos, uždegimas, patinimas. Ką jau kalbėti apie tai, kad neestetiškai atrodančios pėdos šiltuoju metų laiku neleidžia nešioti net atviros avalynės“, – aiškina klinikos „Grožio chirurgija“ ortopedas traumatologas Gintautas Pocius.
Anot gydytojo ortopedo, plaktukinių pirštų deformacijos vystymuisi įtakos gali turėti ne tik per ankštų batų avėjimas, bet ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, kitokio pobūdžio pėdų deformacijos, inervaciniai sutrikimai arba traumos, kurių metu patiriami pėdos pirštų lūžiai ar sausgyslių pažeidimai.
Ką daryti pajutus pirmuosius požymius?
Pajutus pirmuosius besivystančios plaktukinių kojos pirštų deformacijos požymius, ortopedas ragina jų neignoruoti ir skubėti spręsti problemą, kol jos eigą dar įmanoma pristabdyti konservatyviais gydymo metodais. Pirmieji besivystančios plaktukinių kojos pirštų deformacijos požymiai yra pats savaime linkstantis pėdos pirštas ar skausmas bei trintis piršto viršuje nešiojant įprastą avalynę.
Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius
Kitas faktas
Komentarai