Nuo blogo burnos kvapo kenčia daugelis pacientų: pasakė 5 dažniausias to priežastys

Nuo blogo burnos kvapo kenčia daugelis pacientų: pasakė 5 dažniausias to priežastys

Nuo blogo burnos kvapo, mediciniškai vadinamo halitoze, kenčia didelė dalis žmonių. Ši būklė gali sumažinti žmogaus pasitikėjimą savimi ir paveikti jo bendravimą tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje. Suprasti blogo burnos kvapo priežastis labai svarbu ne tik siekiant veiksmingai jį valdyti ir užkirsti jam kelią, bet ir norint išsaugoti bendrą sveikatą bei socialinę gerovę. Taigi, kviečiame susipažinti su keliomis pagrindinių blogo burnos kvapo priežasčių.

 

1. Prasta burnos higiena

 

Pagrindinė blogo burnos kvapo priežastis yra prasta burnos higiena. Reguliariai nevalant dantų šepetėliu ir siūlu, maisto dalelės lieka burnoje ir skatina bakterijų dauginimąsi tarp dantų, aplink dantenas ir ant liežuvio. Dėl šios priežasties formuojasi apnašos, dantų ėduonis ir dantenų ligos, kurios susijusios su blogu burnos kvapu.

 

Siekiant to išvengti, svarbu palaikyti tinkamą burnos higieną namuose ir nepamiršti lankytis pas specialistus. Vietų, kur atliekama profesionali burnos higiena Vilniuje ar kitame mieste, išties daug, tad belieka išsirinkti.

 

2. Maisto ir gėrimų pasirinkimas

 

Tam tikri maisto produktai ir gėrimai, pavyzdžiui, česnakai, svogūnai ir alkoholis, gali sukelti laikiną blogą burnos kvapą. Maisto produktai, kuriuose yra daug cukraus ir rūgšties, skatina bakterijų dauginimąsi burnoje, todėl taip pat gali prisidėti prie blogo burnos kvapo. Kava ir kiti rūgštūs gėrimai gali pakeisti pH pusiausvyrą burnoje, todėl ji tampa palankesnė bakterijų augimui. Norint sušvelninti šį poveikį, patartina laikytis subalansuotos mitybos ir po tokių maisto produktų bei gėrimų vartojimo išskalauti burną vandeniu.

 

3. Tabako produktai

 

Tabako gaminiai taip pat prisideda prie blogo burnos kvapo. Jie ne tik palieka savo specifinį kvapą, bet ir didina dantenų ligų riziką. Tabako vartojimas pažeidžia dantenų audinius ir mažina seilių tekėjimą, kuris būtinas bakterijų gaminamoms rūgštims neutralizuoti, negyvoms ląstelėms nuplauti ir burnos drėgmei palaikyti. Metus rūkyti ir atsisakius tabako gaminių, galima gerokai pagerinti burnos sveikatą ir sumažinti blogo burnos kvapo atsiradimo riziką.

 

4. Burnos sausumas

 

Seilės padeda išvalyti burną, pašalinti daleles, kurios sukelia blogą kvapą. Todėl dėl sumažėjusio seilių kiekio burnoje gali atsirasti blogas burnos kvapas. Tai gali sukelti įvairūs vaistai, seilių liaukų problemos arba nuolatinis kvėpavimas pro burną. Lėtinis burnos sausumas ne tik sukelia blogą burnos kvapą, bet ir didina dantų ėduonies ir dantenų ligų riziką. Gausus vandens vartojimas, becukrės gumos kramtymas arba seilių pakaitalų naudojimas gali padėti sumažinti burnos džiūvimą.

 

5. Sveikatos problemos

 

Tam tikros sveikatos būklės, pavyzdžiui, sinusų infekcijos, tonzilitas ir kvėpavimo takų infekcijos, gali sukelti blogą burnos kvapą. To priežastimi gali būti ir lėtinės ligos, tokios kaip diabetas, kepenų ar inkstų ligos ir virškinamojo trakto sutrikimai. Šios būklės gali sukelti tam tikrus kvapus burnoje. Pavyzdžiui, vaisių kvapas gali rodyti nekontroliuojamą diabetą, o žuvies kvapas gali būti susijęs su inkstų ligomis. Jaučiant nuolatinį blogą burnos kvapą, svarbu kreiptis į gydytoją, nes tai gali būti tam tikros sveikatos problemos požymis.

 

Blogas burnos kvapas yra daugialypė problema, dažnai atsirandanti dėl aukščiau išvardintų veiksnių. Siekiant veiksmingai valdyti tokią būklę ir užkirsti jai kelią, labai svarbu suprasti prasto burnos kvapo priežastis ir užtikrinti ne tik burnos sveikatą, bet ir visapusišką gerovę.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus

Kitas faktas