Novatoriškas vėžio gydymo metodas – jau greitai

Novatoriškas vėžio gydymo metodas – jau greitai

Vėžinių susirgimų gydymą galėtų palengvinti naujas metodas, kurį vysto Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslininkai, bendradarbiaudami su kolegomis iš Šveicarijos. Modernaus elektropurškimo principo dėka, vėžines ląsteles bus galima efektyviai naikinti tūkstantį kartų mažesnėmis dozėmis, nei šiuo metu klinikose naudojama chemoterapija.
 
„Vėžio gydyme matomas akivaizdus progresas, todėl pacientų su vėžio diagnoze išgyvenimo laikas ilgėja. Tačiau pastebėta, kad, didėjant išgyvenusiųjų skaičiui, tarp sergančiųjų plaučių vėžiu didėja ir procentas tų, kurie uždūsta dėl kvėpavimo takus užblokavusio auglio. Tai didelė problema gydant plaučių vėžį“, – paaiškino VDU doktorantas Paulius Ruzgys, kartu su kitais mokslininkais sukūręs inovatyvų šios problemos sprendimą.
 
Naujasis elektropurškimo metodas yra pranašesnis už alternatyvas – organizmą alinančią chemoterapiją, šalutinį poveikį turinčią spindulinę terapiją ir kitus gydymus. Elektropurškimas chemoterapinį vaistą suskaido į mažus lašelius, kurie yra įgreitinami ir nukreipiami į vėžines ląsteles. Pasitelkiant endoskopą, taip per burną, trachėją ir bronchus galima prieiti prie kvėpavimo takus blokuojančio auglio ir jį gydyti lokaliai.
 
„Taip pasiekiama efektyvi chemoterapinio vaisto pernaša į ląsteles, leidžianti, lyginant su šiuo metu plačiai naudojama chemoterapija, tūkstančius kartų mažesnėmis vaistų dozėmis efektyviai naikinti vėžines ląsteles. Be to, elektropurškimo technologija yra suderinama su bronchoskopijos – kvėpavimo takų stebėjimo – metodu. Tai atveria galimybę plaučių, bronchų ir trachėjos vėžio gydymą vykdyti be chirurginės intervencijos“ , – teigia P. Ruzgys.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.

Kitas faktas