Nenumokite ranka į pilvo skausmą: išduoda nemalonią ligą

Nenumokite ranka į pilvo skausmą: išduoda nemalonią ligą

Nuolat susiduriate su nepaaiškinamu viduriavimu, pilvo pūtimu, vidurių užkietėjimu, pilvo skausmu ir kitais virškinamojo trakto negalavimais? Gali būti, kad kalta itin nemaloni ir kas šeštam pacientui nustatoma liga – dirgliosios žarnos sindromas.

 

Dažniausiai kaltas stresas

 

Stresas – viena iš dažnesnių veiksnių, lemiančių didesnį žarnyno aktyvumą. Maždaug pusė DŽS sergančių pacientų mano, kad jų simptomai atsirado ar paūmėjo po patirtos stresinės situacijos. Prie to prisideda ir sveikatai nepalankus gyvenimo būdas – nesubalansuota, nesveika mityba, žalingi įpročiai, pasyvus gyvenimas.

 

Daugybė simptomų

 

Šį klastingą sindromą išduoda:

 

  • Pilvo skausmas
  • Dažnas tuštinimasis
  • Tuštinimosi sutrikimai
  • Išmatų pakitimai
  • Nepilno pasituštinimo jausmas
  • Viduriavimas
  • Vidurių užkietėjimas
  • Išmatos su gleivėmis, bet be kraujo
  • Pilvo pūtimas

 

Kaip ir sergant kitomis ligomis, taip ir įtariant DŽS, pirmiausiai rekomenduojama pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju. DŽS neturi konkretaus gydymo, tačiau keičiant gyvenimo būdą ir vartojant tam tikrus preparatus įmanoma palengvinti jaučiamus simptomus.

 

Jeigu visos kitos galimos nemalonius pojūčius sukeliančios ligos yra atmestos, galima skirti įvairius gydymo variantus, tačiau pirmiausiai visada rekomenduojama įvertinti savo gyvenimo būdą – nustatyti patiriamo streso lygį, peržiūrėti mitybos, fizinės veiklos ir alkoholio vartojimo įpročius.

 

Probiotikų nauda

 

Moksliniai tyrimai atskleidžia, kad pacientams kenčiantiems nuo dirgliosios žarnos sindromo itin naudinga vartoti maisto produktus, kuriuose gausu gerųjų bakterijų.

 

Gerosios bakterijos atkuria žarnyno mikrofloros balansą, gerina virškinimą ir skatina normalią peristaltiką.

 

Venkite streso

 

Stebėkite savo emocinę savijautą ir streso sukėlėjus, kurie daro įtaką DŽS simptomų pasikartojimams ar paūmėjimui. Kontroliuoti stresą galite įsivardindami konkrečias jo atsiradimo priežastis, taip pat streso numalšinimui gali padėti minėta fizinė veikla, kvėpavimo pratimai, meditacija, savęs palepinimas knyga, filmu ar naminėmis SPA procedūromis, kokybiškas miegas, dienos režimas bei žalingų įpročių atsisakymas.

Komentarai (1)

Gene 2023-11-25 08:52
Vaitkevičienee

Ar žinote, kad...

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Kitas faktas