Jau kuris laikas pacientams kenčiantiems nuo ADHD, nerimo, depresijos ar autizmo spektro sutrikimų rekomenduojama įsigyti sunkią antklodę miegui. Nors iš pradžių toks siūlymas gali nuskambėti keistai, tačiau išties miegas po tokio tipo antklode turi daugybę privalumų, kuriuos įrodo ir moksliniai tyrimai.
Sunki antklodė – kas tai?
Sunki antklodė tai terapinė antklodė sverianti nuo 2 iki 13 kilogramų. Gaminant šio tipo antklodes dažniausiai naudojami mažyčiai stiklo rutuliukai, kurie ir suteikia antklodei reikiamą svorį. Manoma, kad pagrindinis tokios antklodės veikimo principas yra spaudimo terapija, kitaip tariant, užsiklojęs sunkia antklode žmogus pasijunta tarsi apkabintas – saugus ir užtikrintas.
Spaudimo terapijoje gali būti naudojamos ne tik sunkios antklodės, bet ir liemenės. Beje, spaudimo terapija naudojama ne tik žmonėms, bet ir kitiems gyvūnams nuraminti, pavyzdžiui, šunims gaminamos specialios sunkios liemenės.
Naujausi tyrimai
Vos tik rinkoje atsirado sunkios antklodės, jos iškart sulaukė didžiulio pirkėjų susidomėjimo. Vis dėlto, ilgą laiką medikai išliko skeptiški – vieni manė, kad tai tik rinkodaros triukas, o kiti laukė išsamesnių mokslinių įrodymų, kad tokios antklodės tikrai veiksmingos. Laikui bėgant atsiranda vis daugiau tyrimų analizuojančių sunkių antklodžių poveikį organizmui ir šiandien jau galima drąsiai teigti – sunkios antklodės išties veiksmingos.
Žurnale „Sleep Research“ neseniai pasirodė Švedijos Uppsala universiteto mokslininkų tyrimas, kuriame teigiama, kad užsiklojus sunkia antklode net 30 procentų padidėja kūno išskiriamo melatonino kiekis, todėl žmogus ne tik greičiau užmiega, bet ir geriau pailsi.
Medicinos centro direktorius, daktaras Rafaelis J. Sepulveda teigia, kad nors sunkios antklodės veikimo principas ir nėra iki galo aiškus, vis dėlto, rezultatai akivaizdūs: „Kol kas nežinome kodėl sunkios antklodės skatina melatonino išsiskyrimą, tačiau tyrimai rodo, kad spaudimo terapija, kurią tokios antklodės suteikia, gerina miegą. Manau, sunkios antklodės gali padėti kenčiantiems nuo nemigos ir kitų nerimo sutrikimų“.
2019 metais sunkių antklodžių pardavimai siekė 388 milijonus dolerių. Ekspertai mano, kad dėl paprasto veikimo principo ir prieinamos kainos, toks miego kokybės gerinimo būdas taps vis populiaresnis ir 2023 metais sunkių antklodžių pardavimai pasieks net 1,17 milijardus dolerių.
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.
Kitas faktas
Komentarai