Naudingiausios vaistažolės moterų sveikatai (I dalis)

Naudingiausios vaistažolės moterų sveikatai (I dalis)

Moteris vargina įvairūs negalavimai, tačiau daugelį jų įveikti galima natūraliais vaistais.
 
Dėmesio! Jeigu nepaskirta kitaip, įprastai vaistažolių arbatą ar nuovirą (stipresnis) reikia gerti po pusę stiklinės 3–4 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį arba 1–2 val. po valgio. Gydantis vaistažolėmis, būtina daryti pertraukas.
 
1. Didžiosios dilgėlės
 
Poveikis. Šalina skysčių perteklių ir pabrinkimą, kurie būdingi prieš menstruacijas ar per menopauzę, stiprina kraują, gerina medžiagų apykaitą, sureguliuoja menstruacijų ciklą, mažina gausų kraujavimą per mėnesines, taip pat skatina pieno gaminimąsi žindančioms moterims.
 
Kada rinkti. Jaunų, dar nežydinčių dilgėlių lapus galima skinti nuo ankstyvo pavasario iki vasaros pradžios. Liepą–rugsėjį skinami tik jaunų, atžėlusių dilgėlių lapai.
 
2. Baltažiedės notrelės
 
Poveikis. Stabdo gausų kraujavimą per mėnesines, gydo ginekologines ligas (endometriozę, kraujavimą iš gimdos ir kt.), malšina galvos skausmą ir uždegimą, gerina nervų sistemos veiklą ir miegą, stiprina organizmą, mažina menopauzės simptomus.
 
Kada rinkti. Viršūnės su žiedais arba tik žiedai skinami gegužės–spalio mėnesiais.
 
3. Gysločių lapai
 
Poveikis. Dezinfekuoja, stabdo kraujavimą, mažina uždegimą ir spazmus, gerina virškinimą, didina skrandžio sulčių rūgštingumą.
 
Kada rinkti. Žydint – nuo gegužės iki vasaros pabaigos.
 
4. Trikertės žvaginės
 
Poveikis. Stabdo ir mažina kraujavimą, taip pat kraujospūdį, gerina medžiagų apykaitą, reguliuoja mėnesinių ciklą, šiek tiek tirština kraują (atsargiau reikia vartoti nėščioms moterims). Jeigu per menopauzę kamuoja pagausėjęs prakaitavimas, maišykite kartu su juozažolėmis.
 
Kada rinkti. Žydėjimo metu vos pradėjusias bręsti (žydi nuo balandžio iki vėlyvo rudens).
 
5. Pankolių vaisiai
 
Poveikis. Mažina vidurių pūtimą, slopina spazmus ir uždegimą, skatina laktaciją žindančioms mamoms. Pieno gaminimąsi skatina ir kmynų bei krapų sėklos, kiaulpienių šaknys, anyžiai, raudonėliai, kalendros, o mažina (aktualu norinčioms nustoti žindyti krūtimi) šalavijų lapų, apynių spurgų nuoviras.
 
Kada rinkti. Vaisiai renkami subrendę. Pankoliai žydi liepą–rugpjūtį. Vaisiai subręsta rugsėjo mėnesį.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Kitas faktas