Muilas savomis rankomis: ką reikia žinoti

Muilas savomis rankomis: ką reikia žinoti

Nors muilo parduotuvėse tikrai netrūksta ir, atrodytų, nėra reikalo darytis jo namuose, vis dėlto nemažai žmonių nori kažką sukurti savomis rankomis, o muilo gamyba – tai labai įdomus ir kūrybiškas procesas, leidžiantis gauti tokį rezultatą, kokio reikia būtent jūsų odai. Be to, rankų darbo muilas gali tapti puikia dovana jūsų artimiesiems, parodančia, kaip juos pažįstate ir kaip jais rūpinatės.
 
Patyrę muilo gamintojai nuo pat pagrindų viską daro patys, tačiau jei niekada nebandėte tuo užsiimti, geriausia pirmiesiems bandymams naudoti ne muilo bazę, o vaikišką muilą.
 
Jums reikės:
 

  • 2 vaikiško muilo gabaliukų po 90 g;
  • 4-5 šaukštų bazinio aliejaus (alyvuogių, migdolų, kokosų, palmių, vynuogių kauliukų, šaltalankių, erškėtuogių);
  • 100 ml virinto vandens;
  • 2 šaukštų glicerino;
  • Kitų komponentų – pagal jūsų pageidavimą.

 
Kaip pradėti
 
Iš pradžių smulkiai sutarkuokite muilą – daryti tai geriau užsidėjus apsauginius akinius ir medicininę kaukę, kad muilo dalelės nepatektų į akis ar kvėpavimo takus.
 
Supilkite į nedidelį puodą ar metalinį dubenį bazinį aliejų ir gliceriną.
 
Įstatykite į didesnį karštą puodą su vandeniu ir taip pašildykite aliejų. Po truputį berkite muilo drožles ir pilkite verdantį vandenį, nepamirškite maišyti. Galima pasinaudoti ir plaktuvu, bet greitis turi būti nedidelis. Jei liks gumuliukų, juos galima sutrinti grūstuve. Turi išeiti vienalytė masė, primenanti smėlinę tešlą.
 
Nukaiskite puodą ir sudėkite komponentus, kurie ir lems, kokiomis savybėmis, spalva ir kvapu pasižymės jūsų muilas: tai – eteriniai aliejai, džiovintos žolelės, molis, sėklos. Gerai viską išmaišykite.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas