Mitai ir tiesa apie vabzdžių įkandimus

Mitai ir tiesa apie vabzdžių įkandimus

Visi mes daugiau ar mažiau susiduriame su zvimbiančiais, geliančiais ir kandančiais vabzdžiais, todėl naudinga žinoti, kaip elgtis tokiose situacijos.
 
Natūralių komponentų repelentai yra saugesni ir veiksmingesni
 
Mitas! Jų veiksmingumas mažesnis, o eteriniai aliejai (kurie ir atbaido vabzdžius) sukelia alergijas dažniau, negu patys įkandimai. Jeigu priemonės su „chemija“ dirgina jūsų odą, rinkitės tokias, kurios su oda nekontaktuos.
 
Jei po bitės, širšės, vapsvos ir kitų vabzdžių odoje liko geluonis, jį reikia ištraukti
 
Tiesa! Jeigu dalelių liks odoje, žaizdelės pradės pūliuoti. Patogiausia šiam reikalui naudoti antiseptikais apdorotą pincetą.
 
Geriausia priemonė, padedanti sumažinti paraudimus ir niežulį po įkandimų, – degtinė ir spiritas
 
Mitas! Jūs galite tik dar labiau sudirginti odą, tad alkoholinių gėrimų šiam reikalui geriau nenaudoti. Rinkitės raminamuoju, antialerginiu, uždegimus slopinančiu poveikiu pasižyminčius tepalus. Gerai padeda priemonės su pantenoliu.
 
Šaltas kompresas padės sumažinti patinimą
 
Tiesa! Bet naudoti patartina virintą vandenį, kad į žaizdelę nepatektų infekcija, o kompresą su ledu – izoliuoti nuo odos (nes niekada negalite būti tikri, kad ledui naudojamas vanduo yra 100 % švarus).
 
Alergija vabzdžių įkandimams kankina tik vaikus
 
Mitas! Žinoma, labiausiai rizikuoja vaikai, turintys polinkį į alergiją žmonės ir tie, kurių imunitetas nusilpęs, tačiau niekas neužtikrins, kad net paprasčiausias uodo įkandimas netikėtai nesukels alergijos net ir visiškai sveikiems. Todėl labai patartina turėti su savimi antihistamininių preparatų, kad galėtumėte jais pasinaudoti iš karto, kai tik pasireikš pirmieji simptomai: stiprus patinimas, raudonas dilgėlinę primenantis bėrimas, niežulys, pakilusi kūno temperatūra.

Komentarai