Maisto produktai, padedantys kovoti su depresija ir bloga nuotaika

Maisto produktai, padedantys kovoti su depresija ir bloga nuotaika

Depresija veikia tiek mūsų fizinę, tiek mentalinę sveikatą, todėl šios ligos gydymas turi veikti abi sritis, kad būtų pasiekta visapusiška sveikata. Šie 9 maisto produktai gali ženkliai pagerinti jūsų būklę.
 
Mėlynės
 
Šios uogos turi galingų antioksidantų, kurie sumažina oksidacinį stresą – šis yra pagrindinė ligos ypatybė. Mėlynės taip pat skatina naujų ląstelių augimą, kas taip pat yra depresijos gydymo būdas.
 
Bananai
 
Šiuose vaisiuose gausu triptofano, kurį smegenys konvertuoja į 5 -hidroksitriptofaną. Po to šis darinys paverčiamas pozityviaisiais neurotransmiteriais, tokiais kaip melatoninas ir serotoninas. Be to, bananuose yra daug kalio ir magnio, tad šio vaisiaus gali valgyti po kelis per dieną.
 
Migdolai
 
Magnis yra stebuklingas vaistas nuo migrenos ir depresijos, o 100 g migdolų turi 268 mg magnio. 1956 m. vykdytas tyrimas nurodė, kad tinkamas magnio kiekis išgydo migreną, nervingumą ir depresiją. Turėtumėt kasdien suvalgyti saujelę migdolų.
 
Paskaičiuota, kad 19-30 metų moterims reikia 310 mg ir 400 mg magnio atitinkamai, vyresni kaip 31 m. vyrai turi suvartoti 420 mg magnio, o moterys – 320 mg.
 
Avokadai
 
Avokaduose yra daug kalio – (100 g turi 485 mg kalio), o jis, kaip buvo įrodyta, gydo stresą ir depresiją. Tad suvalgykite avokadą užkandžiui ir dar truputį per visą dieną, nes suaugusieji turi gauti 4 700 mg kalio per dieną. Jeigu nenorite, kad avokadai greitai sugestų, laikykite juos ant spintelės. O jeigu norite paskatinti nokimą, padėkite šalia bananų.
 
Šparagai
 
Šparaguose yra daug folio rūgšties ir vitamino B, gerina mūsų psichinę savijautą, skatindami triptofano gamybą (šis paverčiamas serotoninu).

2 psl. »

Komentarai