Sveikos mitybos patarimai

Sveikos mitybos patarimai

Mėgstate močiutės pyragą, tačiau jam reikia 4 puodelių nenugriebto pieno, pakelio sviesto ir kiaušinio – ingredientų, didinančių šio deserto kaloringumą ir riebumą... Kaip išspręsti problemą? Paprasta – šį bei tą pakeiskite.

Daugelį kaloringų receptų galima pakeisti, nesugadinant patiekalo skonio ir išvaizdos. Jeigu ketinate maitintis sveikai arba laikotės dietos, pasinaudokite šiais metodais ir perdarykite receptus savaip. Tai jums ir jūsų šeimai bus daug naudingiau.

1. Sumažinkite riebalų, cukraus ir druskos kiekį. Paprastai šių ingredientų reikia mažiau. Į miltinius gaminius dėkite tik pusę nurodytų riebalų – antrąją pakeiskite bananų, džiovintų slyvų arba obuolių tyrele.

Cukraus sunaudokite tik du trečdalius arba pusę. Įdėkite prieskonių (cinamono, gvazdikėlių, muskato riešutų, kvapiųjų pipirų) arba aromatizatorių (migdolų arba vanilės ekstrakto).

Kepiniams, kuriems nereikia mielių, druskos galite sumažinti perpus. Tas pats pasakytina ir apie salotas, sriubas ir kitus patiekalus.

2. Naudokite sveikas alternatyvas. Tai ne tik sumažins suvartojamų riebalų, druskos ir cukraus kiekį, bet papildys jūsų mitybą kitomis naudingomis medžiagomis. Pavyzdžiui: vietoj įprastų makaronų virkite pagamintus iš kietųjų kviečių (juose daugiau ląstelienos). Jei desertą paruošite su liesesniu pienu, išvengsite nereikalingų kalorijų ir riebalų.

3. Išbraukite nereikalingus komponentus. Nebūtina griežtai laikytis recepto, galima ko nors ir atsisakyti: riešutų, alyvuogių, grietinėlės, majonezo, sirupo... Juose daug riebalų, cukraus ir kalorijų.

4. Pakeiskite ruošimo būdą. Sveiki kulinarijos metodai padeda išsaugoti maisto kvapą, spalvą ir skonį be papildomų riebalų, druskos ir cukraus. Pamėginkite kai kuriuos patiekalus ne kepti, o virti. Jeigu recepte nurodyta, kad kepsnį arba daržoves reikia apšlakstyti riebalais, naudokite vyną, vaisių arba daržovių sultis, neriebų sultinį. Specialūs nepridegantys indai taip pat padės gyventi sveikiau.

2 psl. »

Komentarai