Laikas ruoštis šaltajam sezonui: TOP5 imunitetą stiprinančios priemonės

Laikas ruoštis šaltajam sezonui: TOP5 imunitetą stiprinančios priemonės

Rudeniui įsibėgėjant vis garsiau kalbama apie artėjantį gripo ir kitų peršalimo ligų sezoną. Norintieji išvengti virusų ir infekcijų imtis priemonių turėtų jau dabar, todėl dalijamės 5 natūraliomis, tačiau itin efektyviomis priemonėmis, kaip sustiprinti imunitetą ir paruošti organizmą šaltajam sezonui.

 

Pasirūpinkite tinkamu poilsiu

 

Imuninė sistema ir miego rėžimas yra glaudžiai susiję. Atlikus sveikų suaugusiųjų tyrimą, nustatyta, kad tie, kurie kiekvieną naktį miega mažiau nei 6 valandas, dažniau serga peršalimo ligomis nei tie, kurie kiekvieną naktį miega 6 ar daugiau valandų.

 

Suaugusiems kiekvieną naktį rekomenduojama miegoti 7 ar daugiau valandų, paaugliams – 8-10 valandų, o mažiems vaikams ir kūdikiams – iki 14 valandų.

 

Jei sunku užmigti, pabandykite valandą prieš miegą apriboti laiką prie ekrano, nes telefono, televizoriaus ir kompiuterio skleidžiama mėlyna šviesa gali sutrikdyti jūsų cirkadinį ritmą – natūralų organizmo budrumo ir miego ciklą.

 

Valgykite sveikuosius riebalus

 

Sveiki riebalai, pavyzdžiui, esantys alyvuogių aliejuje ir lašišoje, gali sustiprinti organizmo imuninį atsaką į patogenus, nes mažina uždegimą.

 

Alyvuogių aliejus, pasižymintis priešuždegiminėmis savybėmis, yra susijęs su mažesne lėtinių ligų, pavyzdžiui, širdies ligų ir 2 tipo diabeto, rizika. Be to, priešuždegiminės savybės gali padėti organizmui kovoti su kenksmingomis ligas sukeliančiomis bakterijomis ir virusais.

 

Papildykite organizmą gerosiomis bakterijomis

 

Raugintame maiste gausu naudingų bakterijų, vadinamų probiotikais, kurie teigiamai veikia mūsų virškinamąjį traktą. Tyrimai rodo, kad klestintis žarnyno bakterijų tinklas gali padėti imuninėms ląstelėms atskirti normalias, sveikas ląsteles nuo kenksmingų įsibrovėlių.

 

Atlikus 3 mėnesių tyrimą su 126 vaikais, nustatyta, kad tie, kurie kasdien išgerdavo bent 70 ml rauginto pieno, sirgo 20 proc. rečiau, palyginti su kontroline grupe.

 

Venkite pridėtinio cukraus

 

Nauji tyrimai rodo, kad pridėtinis cukrus ir angliavandeniai gali prisidėti prie antsvorio ir nutukimo. Tuo tarpu nutukimas mažina organizmo atsparumą ligoms ir virusinėms infekcijoms.

 

Sumažinus suvartojamo cukraus kiekį gali sumažėti uždegimas ir svoris, todėl sumažėja lėtinių sveikatos sutrikimų, tokių kaip 2 tipo diabetas ir širdies ligos, rizika.

 

Judėkite

 

Fizinis aktyvumas ne tik stiprina raumenis ir padeda atsikratyti streso – jis taip pat yra svarbi sveikos gyvensenos ir imuninės sistemos dalis.

 

Tyrimų duomenys atskleidžia, kad fiziniai pratimai padeda imuninėms ląstelėms veiksmingiau aptikti infekciją ir į ją reaguoti, o susirgus – greičiau ir lengviau pasveikti.

Komentarai