Kova su pilvo pūtimu: į pagalbą pasitelkite gerąsias bakterijas

Kova su pilvo pūtimu: į pagalbą pasitelkite gerąsias bakterijas

Nuolatinis pilvo pūtimas gali ne juokais apkartinti kasdienybę – kankina ne tik skausmai ir nemalonūs pojūčiai, bet pasikeičia ir kūnas – pilvas išsipučia, pacientas ima justi diskomfortą dėl savo išvaizdos. Vis dėlto, nėra padėties be išeities: mokslininkai atskleidžia, kad su pilvo pūtimu galima kovoti į pagalbą pasitelkus gerąsias bakterijas arba dar kitaip – probiotikus.

 

Atlieka daug funkcijų

 

Gerosios bakterijos mūsų organizme atlieka daugybę funkcijų ir daro didžiulę įtaką mūsų savijautai, imunitetui bei daugeliui kitų sveikatos aspektų. Pasak mokslininkų, probiotikai stimuliuoja mūsų organizmo imuninę sistemą, padeda virškinti skaidulų turintį maistą, palaiko tinkamą organizmo ph lygį, gerina smegenų veiklą ir nuotaiką, padeda palaikyti normalų kūno svorį bei saugo žarnyną.

 

Kas sukelia pilvo pūtimą?

 

Storoji žarna yra pripildyta bakterijų, mielių ir grybelių, kurie skaido plonosios žarnos nesuvirškintus maisto produktus, dažniausiai įvairių formų angliavandenius. Šios bakterijos ypač mėgaujasi nesuvirškintais angliavandeniais, o fermentacijos metu susidaro dujos.

 

Laktozė yra vienas iš labiausiai paplitusių dujas sukeliančių angliavandenių šaltinių, turinčių įtakos žmonėms, kurie netoleruoja laktozės, o tai reiškia, kad jie neturi fermento laktazės, reikalingo angliavandeniams virškinti. Paprastai laktozė randama pieno produktuose.

 

Pupelės yra antras labiausiai paplitęs angliavandenis, susijęs su dujų gamyba. Pupelėse esantis nevirškinamas angliavandenis, kuris paprastai sukelia vidurių užkietėjimą, yra rafinozė.

 

Valgymo įpročiai taip pat gali prisidėti prie dujų susidarymo, pavyzdžiui, gumos kramtymas, gėrimas ir valgymas vienu metu, nes taip kartu nuryjame ir oro. Jeigu nepakankamai gerai sukramtote salotas, kopūstus ir duoną, taip pat praryjate ir orą. Prarytas oras gali prisidėti prie diskomforto, patiriamo pilvo pūtimo metu.

 

Moksliniai tyrimai

 

Įkyrus pilvo pūtimas yra didelė problema su kuria susiduria daugybė žmonių visame pasaulyje, todėl jau ilgą laiką mokslininkai bando surasti geriausią būdą, kuris padėtų kovoti su šiuo nemaloniu sutrikimu.

 

Naujausi tyrimai atskleidžia, kad egzistuoja dvi, geriausiai pilvo pūtimą mažinančios, gerųjų bakterijų kultūros, tai Lactobacillus acidophilus ir Bifidobacterium lactis. Kol kas mokslininkai pripažįsta, kad jie nėra visiškai tikri kodėl probiotikai stabdo dujų kaupimąsi ir pilvo pūtimą, tačiau atsiranda vis daugiau įrodymų, kad praktinė šių medžiagų nauda – neabejotina.

Komentarai