Koronavirusas: kaip ir kada naudoti kaukes?

Koronavirusas: kaip ir kada naudoti kaukes?
@ Shutterstock

Veido kaukės nešiojimas tikrai nesuteikia visiškos garantijos, kad nesirgsite koronavirusu – virusai taip pat gali būti perduodami per akių gleivinę, taip pat gali prasiskverbti mažomis viruso dalelėmis, vadinamomis aerozoliais, per kaukę į burną. Tačiau kaukės yra veiksmingos vandens lašeliams sugaudyti, t. y. apsaugo nuo kitų žmonių kūno skysčių, o tai yra kol kas pagrindinis koronaviruso perdavimo būdas. Be to, kai kurių atliktų tyrimų metu buvo nustatyta, jog taisyklingas kaukės dėvėjimas sumažina tikimybę susirgti virusu bemaž penkis kartus.

 

Tad sužinokite, kaip ir kada naudojamos vienkartinės kaukės yra efektyviausios.

 

Vienkartines kaukes patariama dėvėti visuomet einant į viešumą. Jei dėvite kaukę, turite žinoti, kaip ją naudoti ir tinkamai nusiimti. Beje, kaukės yra veiksmingiausios tada, kai naudojamos kartu su dažnu rankų plovimu muilu ar etanolio pagrindu pagamintu dezinfekatoriumi.

 

Kaukės dėvėjimo taisyklės:

 

  • Prieš uždėdami kaukę, nuvalykite rankas alkoholio pagrindu pagamintu dezinfekatoriumi arba nuplaukite jas muilu ir vandeniu.
     

  • Uždenkite burną ir nosį kauke ir įsitikinkite, kad tarp veido ir kaukės nėra tarpų.
     

  • Venkite paliesti kaukę, kai ją naudojate; jei visgi tenka ją liesti, dažnai dezinfekuokite arba plaukite rankas.
     

  • Kaukę pakeiskite nauja, kai ji tampa nors kiek drėgna, ir nenaudokite pakartotinai jau panaudotų kaukių.
     

  • Norėdami nuimti kaukę: nuimkite ją iš vidinės dalies (nelieskite kaukės priekio), tuomet nedelsdami išmeskite į uždarą šiukšliadėžę, o rankas nuvalykite dezinfekciniu skysčiu ar kruopščiai nuplaukite muilu su vandeniu.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Kitas faktas