Koronaviruso protrūkis, prasidėjęs dar šių metų sausio mėnesį, vis dar plinta pasaulyje, nors kai kurie apribojimai, taikomi dėl saugumo siekiant neužsikrėsti, yra palengvinti ir sumažinti. Visuomet buvo aktualus klausimas – ką žmonės gali padaryti, kad būtų saugūs ir nesirgtų? Pastaruoju metu vis dažniau klausiama, ar yra praktinių veiksmų, kuriuos galima atlikti, kad sumažintumėme ligos riziką, pvz., mūvint lateksines pirštines?
Koks lateksinių pirštinių poveikis?
Anglijos pietuose esančiame mieste Braitone neseniai buvo paplitusi mada dėvėti lateksines pirštines. Taip nutiko dėl to, kad vienoje iš Braitone esančių parduotuvių savininkai liepė visiems lankytojams dėvėti ne tik veido kaukes, bet ir mūvėti nitrilines pirštines. Po kurio laiko žmonės, bijodami viruso, pradėjo mūvėti lateksines pirštines.
Nacionalinės sveikatos tarnybos, esančios Jungtinėje Karalystėje, gydytojas Karanas Rajas apskritai apie pirštinių mūvėjimą viešai yra tokios nuomonės, kad žmogus gali su jomis pridaryti daugiau žalos nei naudos. Kaip gydytojas teigė, pasidalinęs video įrašu socialiniame tinkle „TikTok“, pirštinių dėvėjimas gali prisidėti prie tolesnio viruso plitimo. Gydytojas pabrėžė nuomonę, kad veido kaukės ir pirštinės itin reikalingos gydymo įstaigose, tačiau gan skeptiškai žiūri į jų dėvėjimą viešai kitų visuomenės narių.
Pasaulio sveikatos organizacija taip pat nerekomenduoja plačiajai visuomenei naudoti pirštinių kaip apsaugos priemonės nuo COVID-19. Pabrėžiama, kad žmonės, kurie baiminasi užsikrėsti virusu, kaip tik turėtų rūpintis rankų higiena – jas kruopščiai plauti, dezinfekuoti, o ne mūvėti pirštines, nes pastarosios gali tapti mikrobų perdavimo šaltiniu. Pirštinės suteikia klaidingą saugumo jausmą, o rankų plovimas yra kur kas geresnė atsargumo priemonė.
Geriausias būdas, norint išvengti viruso plitimo – rankų plovimas
Anglijos sveikatos organizacijos pataria, kad geriausias būdas apsaugoti save ir kitus yra: reguliariai visą dieną plauti rankas muilu ir vandeniu arba naudoti dezinfekavimo gelį. Taip pat itin svarbu prisidengti alkūne arba medžiagos skiautele, nosine, kosėjant ar čiaudėjant. Po to nedelsiant išmesti nosinę į šiukšlių dėžę, o rankas nusiplauti. Patariama, jog žmonės turėtų dažniau likti namuose ir praktikuoti socialinį atsiribojimą.
Pasaulio sveikatos organizacija taip pat laikosi šios nuomonės, kad svarbiausia yra kruopščiai plauti ir dezinfekuoti rankas. Taip pat reikia vengti rankomis liesti akis, nosį ar burną, nes taip virusas gali patekti į kūną.
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti
Kitas faktas
Komentarai