Kokias sveikatos problemas išduoda padidėjęs troškulys?

Kokias sveikatos problemas išduoda padidėjęs troškulys?

Nuolat norite gerti? Neignoruokite savo troškulio – tai gali būti rimtos ligos simptomas!

Kas yra „norma“?

Vidutiniškai žmogus per parą išgeria 1,5–2 litrus skysčių. Per karščius jų poreikis išauga, ir tai yra visiškai natūralu – kuo daugiau prakaituojame, tuo daugiau skysčių mums reikia, kad papildytume jų atsargas.

Normalu ir tai, kad pavalgius ko nors sūraus apima troškulys, kadangi organizmas turi išlaikyti kalio ir natrio balansą. Druska padidina natrio kiekį. Atsigėrus po kurio laiko pusiausvyra atgaunama, ir troškulys praeina. Tačiau jeigu jis jaučiamas nuolat, vadinasi, kažkas organizme nėra gerai.

Kalti toksinai

Stiprus troškulys – pirmasis intoksikacijos požymis. Klasikinis variantas – pagirios: alkoholio irimo produktai nuodija organizmą. Kad jis galėtų juos pašalinti, reikia daug vandens.

Jeigu alkoholio nevartojate, o gerti vis tiek labai norisi, pamąstykite, ar nesergate kokia nors infekcine ar virusine liga. Jų gyvybinės veiklos produktai taip pat nuodija organizmą toksinais. Dar kenksmingesnėmis medžiagomis apsinuodijama sergant onkologinėmis ligomis, tačiau iš karto baimintis paties blogiausio varianto nereikia. Tiesiog pasikonsultuokite su specialistais – kai tik nustatysite ir pašalinsite pagrindinę troškulio priežastį, jis išnyks savaime.

Nesaldi liga

Vis dėlto dažniausiai pacientams, besiskundžiantiems nuolatiniu troškuliu, gydytojai siūlo išsitirti dėl cukrinio diabeto, kadangi didelis noras gerti yra vienas iš pagrindinių šios ligos simptomų. Dėl jos padidėja gliukozės lygis kraujyje, todėl šlapimo išsiskiriama ir pašalinama daugiau, vadinasi, kartu netenkama ir skysčių. Organizmas reikalauja papildyti jų atsargas, todėl žmogus priverstas išgerti net iki 10 litrų per dieną.

2 psl. »

Komentarai (2)

Deividas 2017-03-07 00:33
As ir isgeriu i diena 10,15 litru skysciu kazkas negerai yra.
ingrida 2015-09-18 01:57
As geriu vaistus creon25000,Jau antrus metus,mane troskina geriu ir nakty vandeny,i tuoleta begioju daznai,katai galetu reiksti.