Mokslininkai nustatė, kad vyresniame amžiuje (po 40 metų) gimdžiusių moterų vaikai yra sveikesni, protingesni ir rečiau nukenčia nelaimingų atsitikimų metu. Taip pat tokie mažyliai iki penkerių metų amžiaus anksčiau papildo savo žodyną ir parodo geresnius IQ testo rezultatus. Prie tokių išvadų priėjo Karališkojo pediatrijos ir vaikų sveikatos koledžo tyrėjai. Tai turėtų itin pradžiuginti tas, kurios dėl kokių nors priežasčių nusprendė atidėti šeimos pagausėjimą. Tiesa, yra ir šiokių tokių trūkumų – vyresniame amžiuje padidėja nevaisingumo, diabeto ir kitų problemų rizika.
Gali būti, kad vaikai protingesni dėl to, kad jų mamos yra brandesnės ir turi daugiau patirties, vadinasi, jos sugeba geriau auklėti ir prižiūrėti atžalą. Tyrinėtojų žodžiais tariant, vyresniame amžiuje gimdyti dažniausiai atsisakoma dėl to, kad baiminamasi galimų komplikacijų nėštumo ir gimdymo metu, o dabar atsirado bent kažkas, kuo galima nuraminti pastojusias dailiosios lyties atstoves, ketinančias nutraukti nėštumą. Tyrime dalyvavo daugiau kaip 1000 vaikų, kuriuos pagimdė vyresnės nei 40 metų moterys, ir 38000 tų, kurių mamos buvo jaunos. Vaikų amžius svyravo nuo 9 mėnesių iki 5 metų.
Vyresnių moterų atžalos rečiau pakliūdavo į ligoninę dėl nelaimingų atsitikimų. Jeigu jums įdomu, kurios tiriamųjų grupės mamų polinkis į nutukimą buvo didesnis, turėsime jus nuliūdinti: rezultatai pasirodė vienodi. Vyresnėms moterims rizika patirti kokią nors traumą ar pažeidimą buvo didesnė, tačiau jos gali sėkmingai numatyti potencialų pavojų ir jo išvengti.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..
Kitas faktas
Komentarai (11)