Dėl šąlančių kojų bent retkarčiais pasiskundžia daugelis – ir nepadeda nei šiltos kojinės, nei antklodės... Kokios šio reiškinio priežastys ir ką reikėtų daryti?
Įdomu tai, kad kojos dažniau šąla dailiosios lyties atstovėms. Taip yra dėl to, kad į temperatūrų svyravimus jos reaguoja jautriau, ir kalti dėl to hormonų svyravimai (iš dalies taip nutinka dėl estrogenų lygio padidėjimo). Tačiau priežasčių gali būti ir daugiau.
Priežastys
Vegetacinė kraujagyslių distonija. Tai – sutrikimas, kurį apibūdina arterinio kraujospūdžio svyravimai, kai kraujagyslės nesugeba laiku susitraukti ar prasiplėsti, tinkamai reaguodamos į tokius aplinkos faktorius kaip temperatūros pokyčiai, fizinis ar nervinis krūvis. Apie šį sutrikimą išduoda periodiški galvos skausmai, galvos svaigimas, panikos priepuoliai, padidėjęs nervingumas ir šąlančios galūnės. Kraujagyslės ima elgtis ne taip, kaip turėtų – susitraukia, kai turėtų išsiplėsti, ir atvirkščiai. Dėl kraujagyslių spazmų sutrinka kraujotaka, todėl šąla kojos.
Šokinėjantis arterinis kraujospūdis. Galūnės gali pradėti šalti sumažėjus arba padidėjus arteriniam kraujospūdžiui. Pirmuoju atveju sulėtėja kraujo cirkuliacija, o lėtai tekančio kraujo nepakanka, kad kojos sušiltų. Antruoju atveju susitraukia kraujagyslės, ir dėl to sutrinka normali kraujo cirkuliacija. Ją taip pat blogina ant kraujagyslių sienelių nusėdęs cholesterolis.
Hipoteriozė. Jeigu skydliaukė gamina per mažai hormonų, organizmui neužtenka jėgų, kad save sušildytų: sulėtėja pulsas, sumažėja kūno temperatūra, pradeda šalti rankos ir kojos.
Sėdimas darbas. Na, čia viskas turbūt ir taip aišku. Per ilgai užsisėdėti nepatartina – pakenksite laikysenai, prasidės nugaros skausmai ir sutriks kraujotaka kojose.
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.
Kitas faktas
Komentarai