Knarkimas – ramaus miego priešas

Knarkimas – ramaus miego priešas

Kadaise knarkimas  buvo laikomas stiprios sveikatos ženklu, o šiais laikais knarkiantiems žmonės patariama apsilankyti pas gydytojus, mat knarkimas ne tik erzina aplinkinius, bet ir gali signalizuoti apie sveikatos sutrikimus.

Kaip taisyklė, knarkimo problema susirūpinama tik tuomet, kai artimieji nebegali pakęsti nuolatinio naktinio triukšmo. Na, o jei aplinkiniams šie garsai nesukelia jokių nepatogumų – tuomet kam vargintis ir kreiptis į medikus? Iš tiesų toks požiūris labai klaidingas, nes knarkimas tiesiogiai įtakoja žmogaus sveikatą:  apsunkina plaučių ventiliavimą ir sumažina deguonies kiekį kraujyje.

Pats didžiausias nemalonumas, susijęs su knarkimu – tai obstrukcinė miego apnėja arba kitaip – periodinis kvėpavimo sustojimas kelioms dešimtims sekundžių ar net minučių. Kartais tai pasikartoja net 40-50 kartų per naktį, o kiekvienas toks epizodas – tai didelis sukrėtimas organizmui, kuris negauna jam reikalingo deguonies kiekio. Visa tai sutrikdo miegą ir širdies bei kraujagyslių sistemos darbą. Širdies ritmas tampa nereguliarus, taigi pradeda vystytis hipertonija (arterinio kraujospūdžio padidėjimas), o tai gali sukelti net miokardo infarktą.

Pirmas žingsnis: aiškinamės priežastis

Pirmasis žingsnis, kurį turite padaryti – tai išsiaiškinti kas sukelia knarkimą. Iš esmės priežastis yra viena: per siaura nosies ertmė. Tačiau jos susiaurėjimą galėjo paskatinti įvairiausios priežastys.

 

  •     Potrauminiai nosies pertvaros pakitimai, polipai;
  •     Lėtinis rinitas;
  •     Viršsvoris;
  •     Rūkymas, dirginantis ir džiovinantis gleivinę;
  •     Alkoholis: išgėrusio žmogaus raumenys praranda tonusą, tame tarpe ir gomurio raumenys.
  •     Įgimtas nosies ertmės susiaurėjimas, kurį nustato LOR gydytojas.

 

Antras žingsnis: išbandome paprastas priemones

2 psl. »

Komentarai (1)

toma 2012-02-15 09:37
mano vyrui padeda Asonor. susipurškia prieš miegą ir visą naktį nieko negirdžiu. galiu ramiai išsimiegoti :)

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas