Visi mes norim turėti sveikas, toli ir arti gerai matančias bei žvalias akis. Deja, dažnai patingime dėl jų pasistengti. Juk jos kaip ir kitos mūsų kūno dalys turi raumenų, kuriuos reikia mankštinti.
Mes rūpnamės savo figūra, tačiau neskubame rūpintis akimis, kai jos pradeda prasčiau matyti. Pasiteisiname patys sau – ateis vasara, mažiau sėdėsiu prie kompiuterio, mažiau žiūrėsiu televizorių. Ar tikrai to užteks?
Kompiuteris, televizorius, knyga – nėra akių priešai
Medikai jau paneigė mitą, kad didžiausias akių priešas yra kompiuteris. Paaiškėjo, kad dažniausiai trumparegystė pasireiškia paskutinėse mokyklos klasėse ir pirmaisiais studijų metais, kai tenka ypač daug sėdėti prie knygų ar kompiuterio.
Didelis akių nuovargis atsiranda todėl, kad mūsų akys nėra prisitaikiusios ilgą laiką iš taip arti žiūrėti į vieną tašką. Dažnai prisėdę prie kompiuterio ar įdomios knygos net pamirštame mirksėti, o ką jau bekalbėti apie ilgai trunkantį spoksojimą. Pamėginkite laikyti įtempę valandą rankos raumenį, greitai nuvargsite. Akys, kaip jau minėjome, nėra išimtis – jų raumenukai taip pat turi turėti atokvėpio ir mankštos valandėles.
Dirbdami prie kompiuterio, žiūrėdami televizorių ar skaitydami knygą, turime daryti pertraukėles, kadangi mūsų akys nuvargsta. Kas 45–50 min. pailsinkite akis (5–10 min. žiūrėdami pro langą ar tiesiog į tolį). Dvi tris minutes žiūrėkite pro langą į tolį, pamirksėkite. Pasiūlykite ir kolegoms – atlikti pratimus drauge bus daug smagiau.
Tyrimai parodė, kad įsmeigęs žvilgsnį į monitorių žmogus ima mirksėti daug lėčiau – vos 1–5 kartus per minutę, o įprastai per tiek laiko sumirksima 15–20 kartų. Visa tai – „sausų akių“ sindromo priežastis (išsausėja junginė ir ragena). Nepamirškime mirksėti!
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui
Kitas faktas
Komentarai