Kaip paruošti imuninę sistemą šiltajam sezonui

Kaip paruošti imuninę sistemą šiltajam sezonui

Pavasarį ir vasarą turbūt sirgti nenorėtų nei vienas. Tačiau permainingi pavasario orai – kai šaltį netikėtai pakeičia ganėtinai vasariškai kaitrios dienos, ir atvirkščiai, sukelia kūnui tikrus temperatūros kalnelius, o tai gali stipriai padidinti peršalimo galimybę. Laimei, yra daugybė būdų, kaip paruošti imuninę sistemą sezoniniam perėjimui nuo šaltesnių prie šiltesnių oro sąlygų.

 

Pateikiame septynis paprastus būdus, kaip sustiprinti imuninę sistemą:

 

 1. Daugiau laiko praleiskite saulėje. Praleiskite kuo daugiau laiko lauke, kad kūnas spėtų pasigaminti vitamino D. Įvairūs moksliniai tyrimai parodė, kad vitaminas D atlieka svarbų vaidmenį, norint išlaikyti stiprų imuninės sistemos atsaką į virusus bei bakterijas.

   
 2. Sumažinkite suvartojamą pridėtinio cukraus kiekį. Rafinuotas cukrus neigiamai veikia imuninę sistemą – ją susilpnina, pažeisdamas ląsteles ir taip sukeldamas uždegimus kūne. Norėdami pažaboti potraukį saldumynams, valgykite daugiau maisto produktų su natūraliu cukrumi, kurie yra subalansuoti maistinėmis medžiagomis, vitaminais ir mineralais, pavyzdžiui: vaisių, uogų.

   
 3. Vartokite probiotikais praturtintą maistą. Mažiausiai 80 proc. imuninės sistemos priklauso nuo virškinimo sistemos darbo, todėl ypač svarbu pasirūpinti tinkama mityba, įtraukiant pakankamai maisto produktų, kuriuose gausu probiotikų. Patariama valgyti daugiau: graikinių riešutų, juodo šokolado, svogūnų, avižų, obuolių, natūralaus jogurto, fermentuotų daržovių.

   
 4. Reguliariai sportuokite. Reguliariai sportuodami pagerinsite širdies ir kraujagyslių veiklą, sumažinsite kraujospūdį, išlaikysite normalų svorį ir sustiprinsite imuninę sistemą. Šiltuoju metų laiku galite išeiti daugiau pasivaikščioti, lėtai pabėgioti. Patariama mažiausiai sportuoti bent 150 minučių per savaitę.

   
 5. Mokykitės atsipalaiduoti. Mokslininkai jau seniai nustatė, kad žmonėms, patyrusiems ilgalaikį stresą, susilpnėja imunitetas ir sumažėja natūralių gynybinių ląstelių, kovojančių su virusinėmis infekcijomis, todėl stenkitės daugiau pailsėti, gerai išsimiegoti. Patariama daugiau praleisti laiko su mylimais ir brangiais žmonėmis, užsiimti mėgstama veikla, pasilepinti spa procedūromis.

   
 6. Gerkite pakankamai vandens. Vanduo padeda organizmui gaminti limfą, kuri perneša baltąsias ir imuninės sistemos ląsteles. Gerdami vandenį visą dieną, leidžiate organizmui sklandžiai pernešti visus gyvybiškai svarbius vitaminus ir maistines medžiagas, kurių reikia kūnui, kad būtų sveikas. Patariama išgerti 6-8 stiklines vandens per dieną, atsižvelgiant į kūno svorį ir fizinę veiklą.

   
 7. Atsikratykite žalingų įpročių. Rūkymas ir alkoholio vartojimas ypatingai silpnina imuninę sistemą. Cigaretėse esantis degutas ir kitos cheminės medžiagos, ne tik slopina imuninės sistemos veiklą, bet ir sukelia vėžį.

Komentarai