Kaip nepaslysti slidžioje vietoje?

Kaip nepaslysti slidžioje vietoje?

Sniegas ir ledas – ne priežastis sėdėti namuose. Vis dėlto daugeliui žmonių šie tiesiog būtini žiemos atributai varo siaubą ir apkartina gyvenimą. Ką daryti, kad kelionė į darbą ar tiesiog pasivaikščiojimas lauke nesibaigtų mėlynėmis ir lūžiais?

Išsirinkite patogią avalynę. Taip, visi nori atrodyti gražiai ir stilingai, tačiau sveikata turėtų būti pirmoje vietoje. Moterims derėtų atsisakyti aukštakulnių – bent iki to laiko, kai bus tikros, kad kelias, kuriuo teks eiti, pabarstytas smėliuku. Jeigu neįsivaizduojate savo gyvenimo be aukštų kulnų, rinkitės batus su platforma – tokia avalynė madinga, be to, apsaugo padus nuo šalčio ir padeda geriau išlaikyti pusiausvyrą. Svarbu, kad padas nebūtų lygus.

Užsilipinkite specialius lipdukus. Parduotuvėse galima įsigyti ne tik jų, bet ir įvairių kitų smulkmenų, mažinančių batų slydimą. Jeigu jūsų batai baltos spalvos, užduotis dar paprastesnė – ant pado galima tiesiog užlipinti porą juostelių pleistro.

Vaikščiokite nedideliais žingsneliais. Kuo mažesnis atstumas tarp pėdų, tuo stabiliau jausitės.

Statykite visą pėdą – taip trintis bus didesnė.

Nebijokite vilkti kojų. Jeigu labai slidu, negalvokite, kaip atrodysite – pavojingą ruožą įveikite neatplėšdami kojų nuo žemės (taip tikimybė pargriūti bus mažesnė).

Skubėkite lėtai. Žiemą geriausia vaikščioti neskubant, net jeigu ir vėluojate. Bėgant labai sunku išlaikyti pusiausvyrą.

Palaikykite formą. Kad galėtumėte pereiti slidžią aikštę, teks įtempti kojų ir sėdmenų raumenis, todėl mankštindamiesi jiems skirkite daugiau dėmesio. Sportiški ir judrūs žmonės traumų žiemą patiria mažiau.

Stenkitės nevaikščioti arti gatvės. Atkarpos greta važiuojamosios kelio dalies yra pavojingiausios – nučiuožti po ratais nenori niekas, o juk asfaltas čia labai dažnai būna padengtas storu ledo sluoksniu.

Prašykite pagalbos. Jaučiate, kad kurios nors kelio dalies vieni įveikti nesugebėsite? Nerizikuokite – jeigu tik paprašysite, kas nors būtinai išties pagalbos ranką.

Komentarai