Išsiblaškymas, nesugebėjimas susikaupti, silpnumas – visa tai yra pervargimo požymiai. Normalu, jeigu taip jaučiatės vakare, po įtemptos darbo dienos. O ką daryti, jei visa tai ramybės neduoda nei rytą, nei dieną?
Stenkitės išsimiegoti. Gal jums ir nereikia 8 valandų miego per parą – save jūs pažįstate geriau nei bet kas kitas. Vis dėlto jokios priemonės nepadės įveikti nuovargio, jei neišmiegosite tiek, kiek reikalauja jūsų organizmas. Visavertis miegas ne tik padeda atgauti jėgas, bet ir gerina dėmesio koncentraciją. Net ir viena bemiegė naktis sumažina smegenų darbingumą 10 %.
Rytais valgykite košes. Tai – idealūs pusryčiai: lėtai deginami kruopų angliavandeniai ilgam aprūpins jus energija. Patartina į košes įmaišyti vaisių, šviežiai spaustų sulčių (gausite daugiau vitaminų ir ląstelienos), jogurto arba sūrio (baltymai). Neapsiribokite trim valgymais per dieną – užkąskite, pavyzdžiui, vaisių.
Nepamirškite gerti. Mūsų organizmas labai jautriai reaguoja į skysčių trūkumą. Gerkite vandenį, sultis, žaliąją arbatą, venkite kavos. Net ir nedidelė dehidratacija sukelia nuovargį, mažina darbingumą ir blogina atmintį.
Darykite pertraukas. Kas valandą truputį pailsėkite arba pakeiskite veiklą – taip mažiau pavargsite. Galite tuo tarpu pasimankštinti – tai bus labai naudinga, ypač tiems, kurie dirba sėdimą darbą.
Pabūkite vieni. Tenka nuolat bendrauti su žmonėmis? Pailsėti reikia tiek nuo bendradarbių, tiek nuo klientų. Raskite progą pasitaisyti makiažą, atlikti keletą pratimų, patogiai pasėdėti užsimerkę ir pan. Psichologai rekomenduoja 5 minutėms įsivaizduoti save ketverių metukų vaiku. Ką jūs matote ir jaučiate? Tada reikėtų „peršokti“ į paauglystę, brandą, senatvę... Nustebsite, kaip pasikeis jūsų požiūris į situacijas darbe – juk pamatysite jas visiškai skirtingų žmonių akimis.
Prižiūrėkite augalus. Žaluma pro langą mažina įtampą, reguliuoja kraujospūdį ir gerina kūrybingumą. Jeigu už stiklo matote tik pilkas sienas ir asfaltą, pasistatykite vazoną su mėgstamu augalu. Per 5 minutes, sugaištas dracenai ar fikusui, jūsų organizmas „persikraus“.
„Persijunkite“. Išeidami iš darbo palikite visas su juo susijusias problemas, nesineškite jų namo. Gyvenkite dabartimi: bendraukite su artimaisiais, pasiruoškite skanią vakarienę, pažaiskite su vaikais (beje, maisto ruošimas daugeliui atstoja meditaciją). Kai išmoksite „persijungti“, pajusite, kad pavargsite mažiau, o atsipalaidavę galėsite lengviau išspręsti net sunkiausias problemas.
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą
Kitas faktas
Komentarai