Salmonelių grupės bakterijų yra daugiau nei 1500 rūšių. Jos sparčiai dauginasi, nes mums įprasta terpė puikiai tinka ir joms. Salmonelės žūsta tik 60 laipsnių šalčio temperatūroje, todėl jos nesidaugina šaldytoje mėsoje.
Pagrindinis salmonelių šaltinis yra visi naminiai gyvūliai, ypatingai galvijai ir kiaulės, graužikai (pelės ir žiurkės), paukščiai (vištos, antys, žąsys) ir žuvys. Žmogus salmonelėmis užsikrečia valgydamas užkrėstų gyvulių mėsą, kiaušinius ar gerdamas pieną bei valgydamas pieno produktus. Ypatingai gausus salmonelių kiekis būna vidaus organuose: kepenyse, blužnyje ir t.t. Salmoneliozė greitai plinta, nes sveikų gyvūlių mėsą galima užkrėsti šalia skerdžiant sergančius gyvulius. Be to, skerdyklose dažnai būna graužikų bei musių, kurie gali pernešti salmonelės bakterijas.
Salmoneliozės simptomai
Į žarnyną patekusios salmonelės bakterijos pradeda veikti ganėtinai greitai, todėl pirmieji salmoneliozės simptomai dažniausiai pastebimi 12-36 valandų bėgyje. Užsikrėtus salmonelėmis galima pastebėti šiuos simptomus:
Kaip apsisaugoti nuo salmoneliozės?
Toksinių infekcijų priežastimi dažniausiai būna užkrėsti ir netinkamai paruošti mėsos bei žuvies patiekalai. Per trumpai kepant ar verdant, viduje mėsa lieka beveik žalia, todėl salmonelės ne tik nežūsta, bet ima sparčiau daugintis.
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų
Kitas faktas
Komentarai (1)