Ką termometras sako apie mūsų sveikatą?

Ką termometras sako apie mūsų sveikatą?

Geriausiai mūsų sveikatos būklę apibūdinantis matas yra kūno temperatūra – tačiau tiesa ta, kad ją matuojamės per retai (ir tai dažniausiai tik tuomet, kai jau įtariame, kad temperatūra pakilusi, bet nesusimąstome, kad pakilusią ar nukritusią temperatūrą ne visada galime pajusti). Medikų teigimu, temperatūrą reikėtų matuotis pajutus bet kokį diskomfortą – net ir jaučiant nugaros skausmą. Tad apie ką mus gali perspėti pakitusi kūno temperatūra, kaip dažnai reikia ją matuotis ir į kokius termometro rodiklius būtina atkreipti dėmesį?

Temperatūrą rekomenduojama matuotis pajutus bet kokį diskomfortą

„Temperatūrą matuoti reikia visada, kai pasijuntama prasčiau. Prasta savijauta – tai ne tik peršalimo ar gripo simptomai. Tai gali būti ir tam tikros kūno vietos, pavyzdžiui, nugaros skausmas. Vis dėlto svarbu suprasti, kad temperatūros aukštis nebūtinai visada atskleidžia sveikatos sutrikimo rimtumą, mat vieni virusai sukelia mažą temperatūrą, tačiau dėl jos jaučiamasi tragiškai, tuo tarpu dėl kitų kūno temperatūra gali pakilti ir iki 38 laipsnių, tačiau bendra savijauta nėra tokia prasta, ypač gulint“, – pasakoja Aušra Zaleskienė, klinikos „Privatus gydytojas“ bendrosios praktikos gydytoja.

Dėmesį reikėtų atkreipti ir į nuolat svyruojančią ar ilgai besilaikančią nedidelę temperatūrą. Vis dėlto ją pajausti įmanoma ne visada – pripratus prie esamos savijautos, gali pradėti atrodyti, kad ji – normali. Būtent dėl šios priežasties verta periodiškai pasimatuoti kūno temperatūrą, mat net ir nedaug svyruojanti ar labai menkai pakilusi ar nukritusi temperatūra gali reikšti rimtus sveikatos sutrikimus, dėl kurių būtina kreiptis į medikus.

Reikia kreipti dėmesį ir į per mažą temperatūrą

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą

Kitas faktas