Ką reikėtų žinoti apie energinius gėrimus

Ką reikėtų žinoti apie energinius gėrimus

Energiniai gėrimai – palyginti nesenas žmonijos išradimas, kuriuo noriai naudojasi studentai, pavargę vairuotojai, naktinių klubų mėgėjai, visi tie, kurie nori energijos užtaiso čia ir dabar, siekiantys ilgalaikio budrumo.

Klaidinga manyti, kad šie gėrimai kažkokiu būdu suteikia energijos. Yra atvirkščiai – ji paimama iš vidaus. Skolas, kaip ir patys suprantate, anksčiau ar vėliau vis tiek tenka grąžinti, todėl nieko nuostabaus, kad po kurio laiko jaučiamas nuovargis, kankina nemiga, nervingumas ir depresija.

Energiniauose gėrimuose yra itin daug angliavandenių, taip pat ir ypatingų medžiagų, verčiančių išskirti daugiau hormonų, didinančių širdies ir nervų sistemos tonusą. Aktyvus stimuliavimas naudingas dirbant intensyvų fizinį ar protinį darbą, tačiau gerti panašius gėrimus tik dėl malonumo – didelė klaida.

Energinio gėrimo sudėtis

Kofeinas. Jo yra visuose be išimties energiniuose gėrimuose. Jis veikia kaip stimuliatorius: 100 mg kofeino stimuliuoja protinį aktyvumą, nuo 238 mg smarkiai veikiama širdies ir kraujagyslių sistema.

Taurinas. Vidutiniškai vienoje skardinėje būna nuo 400 iki 1000 mg taurino. Tai aminorūgštis, kuri kaupiama raumeniniame audinyje. Paskutiniu metu medikai ėmė teigti, kad taurinas žmogaus organizmui neturi visiškai jokio poveikio.

Karnitinas. Tai sudedamoji žmogaus ląstelių dalis, skatinanti riebalų rūgščių oksidaciją. Karnitinas greitina medžiagų apykaitą ir mažina raumenų nuovargį.

Guarana ir ženšenis. Tai vaistiniai augalai, pasižymintys tonizuojamosiomis savybėmis. Guaranos lapai naudojami medicinoje: jie šalina iš raumeninio audinio pieno rūgštį, mažina fizinio aktyvumo metu patiriamą skausmą, užkerta kelią aterosklerozei ir valo kepenis. Beje, guaranai ir ženšeniui priskiriamos žvalumo suteikiančios savybės, mokslininkų teigimu, nėra įrodytos.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų

Kitas faktas