Paskubomis sušveistas užkandis, sumuštinis vietoje visaverčių pietų arba vakarienės – štai kaip šiandien maitinasi dauguma žmonių. Be „tešlos“ ant klubų ir „alaus pilvo“ tokia mityba gali baigtis ir nemaloniais skrandžio pojūčiais – sunkumo ir pilnumo jausmu, pykinimu. Medikai visą šią negalavimų puokštę vadina dispepsija. Jeigu šį terminą išverstume į „paprastą“ kalbą, tai reiškia, kad skrandis tiesiog tingi atlikti savo darbą, tad maistas užsistovi, o jūs jaučiate sunkumą arba pykinimą. Žiūrėti į šią problemą pro pirštus negalima: jeigu jūsų „motoriukas“ ėmė streikuoti, maistas nevirškinamas, atsiranda šalinimo problemų. Pasekmė – organizmas nuodijasi šlakais. Štai kodėl svarbu, kad skrandis pradėtų dirbti įprastu režimu. Kaip jį priversti atlikti savo pareigą – papasakosime visai netrukus.
Kaip pagerinti skrandžio veiklą
Valgio metu neskaitykite jokių laikraščių, žurnalų, nežiūrėkite televizoriaus. Žmogaus skrandis labai jautriai reaguoja į savo „šeimininko“ nuotaikas. Meskite pašalinius darbus į šoną. Kai mes patiriame negatyvias emocijas, organizmas įsitempia, sutrinka visų organų veiklos ritmas. Dėl šios priežasties valgio metu reikėtų nusiteikti pozityviai. Beje, gastroenterologai savo pacientams, besiskundžiantiems skrandžio veiklos sutrikimais, neretai išrašo ir raminamųjų.
Pakilkite nuo stalo jausdami lengvą alkį. Stenkitės nepersivalgyti, nes priešingu atveju jūs perkrausite savo virškinimo sistemą, ir ji neabejotinai jums paskelbs „streiką“. Tiesa, jeigu valgote tik kartą ar du per dieną, pakilti nuo stalo alkanam bus labai sunku, todėl specialistai rekomenduoja valgyti po 4–5 kartus per dieną. Kad neviršytumėte paros kalorijų normos, patartina laikytis auksinės dietologų taisyklės: maisto turi būti lygiai tiek, kad jis tilptų į jūsų sudėtus delnus.
Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.
Kitas faktas
Komentarai (1)