Dėl patiriamo streso, nekokybiškos mitybos, nemigos, aktyvios fizinės veiklos ar ryškios šviesos, vis daugiau žmonių kenčia sunkius ir itin sekinančius migreninius galvos skausmus, galinčius tęstis kelias valandas ar net kelias dienas. Remiantis pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, šia liga dažniausiai suserga 35-45 metų žmonės. Vaistininkė Laura Vanagaitė sako, kad moterys nuo migrenos kenčia du – tris kartus dažniau, nei vyrai.
Migrenos gydymui – cukraus dieta
Vilnietė, dviejų vaikų mama, Viktorija Žižiūnienė pirmąjį migrenos priepuolį išgyveno prieš septynerius metus, kuomet nuo galvos skausmo ir pykinimo nesugebėjo atsikelti nuo vonios kilimėlio. Iš pradžių tokie priepuoliai jai kartodavosi kartą per pusmetį ar net rečiau.
„Pastaruosius dvejus metus priepuoliai ypač suintensyvėjo, galvos skausmas su jį lydinčiu skrandžio sustojimu, pradėjo kartotis kas dvi savaites, o kartais ir dažniau. Vasarą, be man jau įprasto nepakeliamo galvos skausmo ir vėmimo, prasidėjo nevaldomi kūno traukuliai. Atsimenu, kaip gulėjau lovoje ištikta siaubo: man 34 metai, esu dviejų mažamečių vaikų mama ir esu visiškai bejėgė – negaliu kontroliuoti savo kūno. Tada supratau, kad turiu kažko griebtis“, - savo patirtimi dalinasi Viktorija.
Šią ligą V. Žižiūnienė bandė gydyti įvairiausiais būdais, o vienoje televizijos laidoje išgirdusi patarimą atsisakyti saldumynų, ji nusprendė priimti 30 dienų be pridėtinio cukraus trunkantį iššūkį.
„Iš pradžių dvejojau, nes tikrai maniau, kad neištversiu, tačiau ištiko eilinis migrenos priepuolis. Gulėjau lovoje, gailėjausi savęs ir nusprendžiau, kad reikia imti ir išbandyti, ką nors drastiško. Vos atsigavusi, ištuštinau savo šaldytuvą ir spinteles, kad neapsigalvočiau“, - prisimena moteris.
JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.
Kitas faktas
Komentarai