Būdai sušilti, jeigu jums nuolat šalta

Būdai sušilti, jeigu jums nuolat šalta

Nuolatinis šalčio pojūtis gali būti rimtų ligų simptomas, įskaitant: anemiją, kuri atsiranda dėl ilgalaikio nepakankamo geležies kiekio kraujyje, ir hipotirozę, kai organizmas negamina pakankamai skydliaukės hormono, kad padėtų jam kontroliuoti pagrindines medžiagų apykaitos funkcijas. Visgi daugeliu atvejų, šalta būna dėl sveikatai nepavojingų veiksnių: jūs per mažai judate, atvėso orai ir kūnas nespėjo prisitaikyti prie pasikeitusių sąlygų, esate vėsioje patalpoje. Jeigu įtariate, kad sergate kokia nors liga, būtinai kreipkitės į gydytoją, o kitais atvejais jums gali padėti sušilti ypač malonūs ir paprasti metodai.

 

Būdai, padėsiantys sušilti:

 

 1. Įdėkite drabužius į džiovyklę arba palaikykite ant šildytuvo. Prieš rengdamiesi rūbus, pašildykite juos džiovyklėje arba padėję ant šildytuvo. Kūnas paprastai yra šilčiausias ryte, todėl tai gera idėja kuriam laikui išlaikyti šilumą ir jaukiai pradėti dieną.

   

 2. Suvartokite pakankamai kokybiškų kalorijų. Norint palaikyti normalią kūno temperatūrą, jam reikia taip vadinamų „degalų“, t. y. maisto. Kuomet lauke atvėsta oras, specialistai pataria vartoti daugiau šiltų patiekalų, taip pat stenkitės valgyti įvairius vaisius, daržoves ir kitą neperdirbtą maistą.

   

 3. Miegodami dėvėkite kojines. Kojinės padės išlaikyti šiltai pėdas ir tuo pačiu visą kūną. Beje, šiltai laikomos pėdos, padės greičiau užmigti. Jeigu jums visgi nemalonu miegoti su kojinėmis, galite valandą prieš miegą palaikyti kojas storose šlepetėse arba pamirkyti karštame vandenyje.

   

 4. Įsitikinkite, kad jums netrūksta geležies ir vitamino B12. Kuomet trūksta šių medžiagų, prisigamina per mažai raudonųjų kraujo kūnelių, dėl to kūnas prasčiau perneša deguonį, darosi šalta. Kai kurie žmonės negauna pakankamai B12 su maistu arba lengvai jo neįsisavina. Nėščios moterys kartais turi mažesnį geležies kiekį, nes jų kūnas sunaudoja šio mikroelemento daugiau nei įprastai. Vitamino B12 galite gauti iš vištienos, kiaušinių ir žuvies, o geležies – iš paukštienos, kiaulienos, jūros gėrybių, avinžirnių ir žalių lapinių daržovių.

   

 5. Renkitės keliais rūbų sluoksniais. Keli lengvesni rūbų sluoksniai šildo labiau nei, pavyzdžiui, storos medžiagos vienas megztinis.

   

 6. Naudokite šildomą miego čiužinį. Šildomas čiužinio padas tvirtai priglunda kaip paklodė, ilgai nesusidėvi ir maloniai šildo.

   

 7. Maistui gaminti naudokite aštrius prieskonius. Aštrus maistas labai sušildo kūną. Visgi, jei turite rimtų skrandžio problemų, aštraus maisto geriau vengti.

   

 8. Judėkite. Eikite pasivaikščioti ar bėgioti. Jei lauke per šalta, eikite į sporto salę arba tiesiog treniruokitės namie. Fiziniai pratimai ne tik sušildys, bet ir padės sukurti ir išlaikyti raumenis.

   

 9. Duokite sau laiko priprasti prie pasikeitusių orų, būdami dažniau lauke. Reikia maždaug 2 savaičių, kad kūnas prisitaikytų naujoje arba toje pačioje vietoje, kurioje yra šaltesnė temperatūra nei įprastai. Senstant arba, jei turite mažai kūno riebalų, tai gali būti sunkiau ir prisitaikymas užtrukti ilgiau. Kai kurie vaistai, tokie kaip: nuo alergijos ar astmos, taip pat gali apsunkinti prisitaikymą prie atvėsusių orų. Žmonės, kurie daug laiko praleidžia lauke, dažnai lengviau pripranta prie staigių temperatūros pokyčių.

   

 10. Pasirinkite šildančius batus. Vien todėl, kad avalynė atrodo ganėtinai sandari, nebūtinai reiškia, kad ji sušildys. Rinkitės vandeniui atsparią avalynę – ji padės ilgiau išlaikyti sausas pėdas ir šilumą, tačiau taip pat dėvėkite papildomai vilnones kojines.

Komentarai (1)

emilija 2021-11-03 21:41
man labai trukdo jusu skubinimas skaityti ,tiesiog nemalonu.man 91 metai