Aukštakulniai smailianosiai – ne patys geriausi sveikų pėdų draugai

Aukštakulniai smailianosiai – ne patys geriausi sveikų pėdų draugai

Iššokę pėdų kauliukai – gana dažna dailiosios lyties atstovių problema, kuri yra ne tik estetinė, bet ir sukelia didžiulį fizinį diskomfortą, kuomet dėl skausmo tampa sunku išsirinkti net tinkamą avalynę.
 
Ir nors gydytojas ortopedas sutinka, kad grupei žmonių kojos nykščio deformacija vystosi dėl paveldimumo, kita dalis pacientų galėtų to išvengti.
 
Nuo skausmo iki žalos sąnariams
 
„Dažniausiai iškrypusio kojos nykščio, lotyniškai vadinamo hallux valgus, problema kankina moteris. Nors besivystančiai kojos nykščio deformacijai daugiausia įtakos turi paveldimumas, vis tik pastebėjus pirmuosius pokyčius, jos progresą dar galima pristabdyti.
 
Tačiau bėda ta, kad pajutusios skausmą, bet dar nematydamos fizinių pakitimų, pacientės paprasčiausiai ignoruoja problemą arba negalvoja, kad šis skausmas peraugs į fizinę deformaciją. O būtent skausmas ir yra pirmojo laipsnio nykščio deformacijos požymis“ – aiškina klinikos „Grožio chirurgija“ ortopedas traumatologas Gintautas Pocius.
 
Ignoruojant pirmuosius požymius, pėdos nykščio deformacija vystosi toliau. Atsiranda ne tik iššokę pėdų kauliukai, bet ilgainiui pacientai skundžiasi sumažėjusia pėdos atsispyrimo jėga, gali pradėti šlubuoti, pakisti eisena. Dėl to ilgainiui pažeidžiami kojų sąnariai, pakinta jų apkrova ir raumenų veikla, o kartais gali išsivystyti net stuburo problemos.
 
Tai kas vis dėlto kaltas?
 
„Laiku kreipiantis į specialistą ir konsultacijos metu gydytojui nustačius pirmojo laipsnio deformaciją – rekomenduojamas vadinamasis konservatyvusis gydymas. Pirmas žingsnis yra vengti žalojančių faktorių, pagrindinis jų – aukštakulnių avėjimas“, – sako G. Pocius.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų

Kitas faktas