8 stebinantys mitai: to apie mitybą, sportą ir miegą nesate girdėję

8 stebinantys mitai: to apie mitybą, sportą ir miegą nesate girdėję

Nuo vaikystės galvose įsirėžę įsitikinimai gali lydėti visą gyvenimą. Vis dėlto, kai kurie mitai, kuriais šventai tikime, gali trukdyti pasiekti norimų rezultatų metant svorį, sportuojant ar kovojant su nemiga. Atrinkome 8 dažniausius mitus, kuriais iki šių dienų vadovaujasi didžioji dalis gyventojų.

 

  1. Jei dieta populiari, vadinasi ji yra veiksminga

 

Populiariosios dietos dažniausiai žada vieną ir tą patį – svoris kris greitai ir lengvai, o jums nereikės įdėti beveik jokių pastangų. Žinoma, tai vilioja, tačiau tipinėse dietose, pavyzdžiui tokiose, kaip keto, tenka riboti mitybos racioną, dažnai draudžiamos tam tikros maisto produktų grupės. Pasak JAV „Ligų kontrolės ir prevencijos centro“, atsisakyti svarbių mikroelementų nėra saugu, o ribojančios dietos ilgalaikėje perspektyvoje nepasiteisina, kadangi ėmus valgyti visus maisto produktus, ištirpę kilogramai sugrįžta atgal.

 

  1. Naršyti išmaniajame prieš miegą – nieko tokio

 

Išmanieji telefonai tapę tokia neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, kad iš rankų daugelis šių prietaisų nepaleidžia net ir tualete ar lovoje prieš miegą. Vis dėlto, įprotis naršyti prieš užmiegant nėra pagirtinas.

 

Moksliniai tyrimai atskleidžia, kad išmaniųjų įrenginių naudojimas prieš miegą prailgina užmigimo laiką, sutrumpina gilaus miego trukmę ir netgi gali sukelti nuotaikos sutrikimus. Naudojantis telefonu, akis apšviečia mėlyna šviesa, kuri stabdo melatonino – hormono, reguliuojančio natūralų kūno laikrodį – gamybą. Ekspertai rekomenduoja bent valanda prieš miegą padėti telefoną į šalį ir verčiau pasimėgauti kitomis veiklomis.

 

  1. Socialiniai tinklai gali įkvėpti sveikiau maitintis ir sportuoti

 

Tyrimai rodo, kad jauni žmonės tiki, jog „TikTok“, „Facebook“ ar kituose socialiniuose tinkluose demonstruojami sporto treniruočių ir dietų vaizdo įrašai bei nuotraukos įkvėps juos sportuoti bei sveikai maitintis. Vis dėlto, faktai kalba patys už save – socialinėse medijose gausu turinio, kuriame demonstruojami „Photoshop“ pagalba patobulinti kūnai, kurie ne įkvepia jaunuolius, o priešingai – priverčia jaustis nepilnaverčiais ir kelia nepasitenkinimą savo kūnu.

 

Ekspertai baiminasi, kad nepasitenkinimas savo kūnu ir valgymo sutrikimų skaičius pandemijos metu galėjo nemenkai padidėti, nes dauguma jaunų žmonių laiką leido socialiniuose tinkluose ir susidūrė su socialine izoliacija.

 

  1. Atsilenkimai padeda atsikratyti riebalų ant pilvo

 

Pasirodo, kad atliekant bet kuriuos pratimus, riebalai deginami visame kūne, o ne tik toje kūno dalyje, kurios raumenys juda intensyviausiai.

 

„Sportu galite sustiprinti tam tikrus norimus raumenis, bet sumažinti riebalų kiekio tik konkrečioje kūno vietoje negalite“, – sako buvusi Amerikos sporto medicinos koledžo prezidentė, daktarė Angela Smith.

 

Norint atsikratyti riebalų, specialistai rekomenduoja išbandyti kardio treniruotes, o geriausių rezultatų galima tikėtis derinant sveiką, subalansuotą mitybą su reguliariu sportu.

 

  1. Jei pakankamai sportuosiu ir laikysiuosi dietos, laikui bėgant pasikeis mano figūros tipas

 

Neretai manoma, kad nuolatinis sportas ar dietos gali pakeisti figūros tipą. Vis dėlto, mitybos ir sporto specialistai šį mitą skuba paneigti – didžiausią įtaką figūrai turi genetika. Jei moters liemuo ilgas, ji jo nesutrumpins ir atvirkščiai. Tas pats galioja ir raumenų masei – vieniems užsiauginti raumenis lengva, o kitiems beveik neįmanoma ir visa tai tik dėl genetikos.

 

Sportu ir sveika mityba neabejotinai galite sustiprinti kūną, paversti jį sveiku ir stangriu, tačiau nesitikėkite, kad įdėjus pastangų pasikeis jūsų paveldėtas figūros tipas ar raumenų struktūra.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius

Kitas faktas