7 simptomai, kurių nevalia ignoruoti: perspėja apie mirtiną ligą

7 simptomai, kurių nevalia ignoruoti: perspėja apie mirtiną ligą

Kepenys ne tik dalyvauja virškinimo procesuose, bet ir atsako už toksinų šalinimą iš organizmo. Šio svarbaus organo veiklai sutrikus, gresia liūdnos pasekmės. Šį kartą dalijamės 7 kepenų sutrikimo simptomais į kuriuos nevalia numoti ranka.

 

Kepenys – nepamainomas organas

 

Senovės Indijos gydytojai žinojo, kad piktnaudžiaujant alkoholiu kepenys žūsta, tad posakis „pragerti kepenis“ – ne iš piršto laužtas. Kepenys – ypatingas organas, saugantis organizmą nuo žalingo aplinkos poveikio ir teršalų, bet žmogus dažnai pamiršta turįs tokį unikalų organą ir nesaugo jo. Pasak medikų, kepenų ligų daugėja, o ypač pavojinga – alkoholio sukelta kepenų cirozė ir hepatito C virusas.

 

„British Liver Trust“ teigimu, kepenų ligos yra viena dažniausių mirties priežasčių, kurios aukų daugėja kiekvienais metais. Tai taip pat penkta pagal dažnumą mirties priežastis Anglijoje ir Velse, nusileidžianti tik širdies ligoms, vėžiui, infarktui ir kvėpavimo takų ligoms.

 

Nepaisant neraminančios statistikos, daugelis žmonių nežino apie kepenų nepakankamumo simptomus, o juos pajutęs – numoja ranka.

 

  1. IŠTINĘS PILVAS

 

Jei jūsų pilvas ištinęs ar labai išsipūtęs, tai gali būti pilvo vandenės ženklas. Ją sukelia baltymų ir kitų junginių pusiausvyros trūkumas, dėl kurio skysčiai ima kauptis audiniuose ir sąlygoja kepenų veiklos sutrikimus.

 

  1. KRAUJOSRUVOS

 

Jei net ir nuo nestipraus kepštelėjimo imate kraujuoti, vadinasi, kepenys veikia netinkamai. Pažeistos kepenys gamina mažiau baltymų, reikalingų kraujo krešėjimui – dėl to lengviau susižeidžiate ir kraujuojate.

 

  1. NUOVARGIS

 

Dėl nuovargio lengva kaltinti ilgas darbo valandas ar dažnus vakarėlius, bet jei nuolat jaučiatės pavargę, tai gali reikšti ką nors rimtesnio. Stiprus pervargimas gali signalizuoti žemą deguonies lygį kraujyje ir atliekų sankaupas.

 

  1. PILVO SKAUSMAI

 

Cirozė – tai kepenyse dėl ilgą laiką joms daromos žalos besiformuojantys randai. Vienas pagrindinių to simptomų – skausmas pilvo dešiniojoje, viršutinėje dalyje arba iškart po dešiniaisiais šonkauliais. Skausmas gali būti tvinkčiojantis arba duriantis, jis gali užeiti ir praeiti. Jei skausmas toks stiprus, kad nebegalite nusėdėti vietoje, nedelsdami kreipkitės į šeimos gydytoją.

 

  1. SUMAŽĖJĘS APETITAS

 

Jei paprastai jūsų apetitas – geras, bet staiga prarandate susidomėjimą maistu, tai gali būti ankstyvas kepenų veiklos sutrikimo ženklas. Taip pat dėmesį reikėtų atkreipti į pykinimą ir virškinimo sutrikimus.

 

  1. PAGELTUSI ODA

 

Kepenų žala reiškia, kad kūnas nebegali efektyviai atsikratyti nereikalingų medžiagų. Dėlto tulžies pigmentas bilirubinas ima kauptis kraujotakoje ir sąlygoja geltą – odos ir akių pageltimą. Šlapimas taip pat bus tamsesnės spalvos, o išmatos atrodys lengvesnės ir šviesios.

 

  1. PYKINIMAS

 

Skrandžio negalavimai ir pykinimas yra ankstyvi kepenų ligų simptomai, o nepaaiškinamas nesiliaujantis vėmimas gali reikšti rimtas kepenų problemas.

Komentarai