Plaučių vėžys, tai sunki liga, kuria gali susirgti ne tik rūkantieji, bet ir gyvenime rankose cigaretės nelaikę pacientai. Dalijamės 7 svarbiausiai simptomais į kuriuos nevalia numoti ranka.
Įsidėmėkite šiuos simptomus
Ligų prevencijos ir kontrolės centras teigia, kad sergantiems plaučių vėžiu gali pasireikšti skirtingi simptomai. Kai kurie skundžiasi plaučių veiklos sutrikimais, kitus kankina bendras silpnumas.
Dažniausi plaučių vėžio simptomai yra šie:
Kiti pojūčiai, kurie atsiranda sergant plaučių vėžiu yra pasikartojantys plaučių uždegimai ir padidėję limfmazgiai pažastyse ir tarp plaučių.
Šie negalavimai gali pasireikšti sergant ir kitomis ligomis, todėl jei juntate kurį nors iš minėtų simptomų, kreipkitės į gydytoją – jis padės nustatyti tikrąją prastos savijautos priežastį.
Gydymas
Ligos gydymas priklauso nuo plaučių vėžio stadijos ir tipo, jo išplitimo ir bendros sveikatos. Kaip ir visų kitų vėžio tipų atveju, ankstyvas ir greitas ligos nustatymas gali turėti įtakos gydymo greičiui ir rezultatams.
Jei liga diagnozuojama anksti ir vėžinės ląstelės aptinkamos nedideliame plote, dažniausiai pakanka operacijos, kurios metu pašalinama pažeista plaučių vieta.
Sunkesniais atvejais gali būti naudojama radioterapija ir chemoterapija.
Kaip apsisaugoti?
Yra keletas prevencinių priemonių, kurių galima imtis siekiant sumažinti plaučių vėžio riziką. Visų pirma, reikėtų vengti radiacijos, pramoninių ir aplinkos toksinų, infekcijų ir rūkymo.
Mankšta ir tinkama mityba yra taip pat vienodai svarbios vėžio prevencijos priemonės, nes abi padeda išlaikyti liekną kūną.
Galiausiai, svarbu užtikrinti tinkamą mineralų ir vitaminų kiekį organizme. Ypač didelį dėmesį reikėtų skirti vitaminui D.
JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.
Kitas faktas
Komentarai