4 priežastys, kodėl miegant po pagalve turėtumėte pasidėti česnako skiltelę

4 priežastys, kodėl miegant po pagalve turėtumėte pasidėti česnako skiltelę
@ Shutterstock

Turbūt nedaug atsirastų žmonių, kurie nėra girdėję apie česnako teikiamą naudą. Pasirodo, jis gali būti naudojamas ir kiek kitaip, neįprastai – padėtas nakčiai po pagalve, gali veikti kaip puikus vaistas nuo nemigos, gelbėti nuo knarkimo, atbaidyti vabzdžius bei, žinoma, stiprinti imunitetą.

 

Susipažinkite plačiau su česnako skiltelių, laikomų po pagalve, gydomosiomis savybėmis:

 

1. Atbaido uodus ir kitas kitus vabzdžius. Česnakai, dėl savo stipraus kvapo, ne itin mėgstami įvairių vabzdžių, o ypač uodų. Jei česnaką laikysite po pagalve per naktį, išvengsite bent dalies uodų ar vorų įkandimų. Taip pat galima pasigaminti natūralų česnako ir vandens repelentą, kuris purškiamas ant augalų, atbaido kenkėjus, taip pat puikiai tinka tokiu mišiniu nupurkšti vaisius ir daržoves.

 

2. Gydo nemigą. Padėtas česnakas nakčiai po pagalve – nuo seno naudojama priemonė, nemigos gydymui. Jo kvapas ramina širdies ritmą, atpalaiduoja, nes smegenys gauna signalą, kad reikia nurimti, o po kiek laiko susireguliuoja miego ciklas. Taip yra dėl to, nes česnako sudėtyje yra dideli kiekiai sieros junginių – pagrinde alicino, kuris skatina atsipalaidavimą ir padeda greičiau užmigti.

 

3. Saugo nuo infekcinių ligų. Švieži česnakai yra veiksmingi bakterijų ir virusų žudikai. Kvėpuojant per visą naktį česnaku, slopsta infekcijos sukėlėjų augimas organizme, kūnas saugomas nuo patogenų. Česnake esantis alicinas blokuoja dvi fermentų grupes, leidžiančias infekciniams mikrobams išgyventi žmogaus kūne – jie puikiai kovoja su grybelinėmis ir bakterinėmis infekcijomis. Česnakai gali užkirsti kelią infekcijai ne tik kūno viduje, bet ir išorėje. Tie, kas po pagalve laiko šį vaistinį augalą bent kelias minutes prieš miegą, mažiau serga.

 

4. Priverčia kvėpuoti geriau ir mažina knarkimą. Česnakai gali atpalaiduoti užkimštus nosies kanalus, palengvindami naktinį kvėpavimą, šitaip mažindami knarkimą, o tai leidžia geriau išsimiegoti. Taip pat galite ne tik šį vaistinį augalą palaikyti kurį laiką po pagalve, bet ir įmerkti 3–4 česnako skilteles į verdantį vandenį ir įkvėpti garų – kvėpuosite lengviau nei anksčiau.

Komentarai (3)

Vyts 2022-08-31 16:07
Nu straipsnio karjeristai.Prieš tašydami reiktu šiek tiek pasidomėti apie česbaka.Nuo kada jis neluptas kvepia,taip jis turi begale geru savybiu.Bet jus cia stipriai susymovėt klaunai.Ir dar rašo skiltelę tai gal visą galvą pakišti reikia?
Vaidas 2020-04-20 22:40
Neluptas česnakas kvapo nepaskleidžia. Kaip ji padėt po pagalve, kad uodai užuostu. Viena sykį kaime pavalgius česnako išėjau į lauką tai uodų atsigint negalėjau.
Žinoma 2020-04-20 16:23
Dar po pagalve yra neblogai laikyti piniginę ir batus, sapnuok keliones ir niekas nepavogs

Ar žinote, kad...

Širdies ir kraujagyslių ligos – sveikatos sutrikimas, kasmet nusinešantis daugiausia žmonių gyvybių.

Kitas faktas