Visai nesvarbu ar pora jau kuris laikas mėgina pastoti ar tai netikėtas netyčiukas, tačiau abiem atvejais, atsiradus galimybei pastoti, pora nori kuo anksčiau sužinoti: pavyko pastoti ar ne.
Kadangi kiekviena moteris skirtinga, skirtingi ir nėštumo požymiai bei patirtys. Tačiau bet kokiu atveju, svarbu prisiminti, kad ankstyvieji pastojimo simptomai labai panašūs į įprastus PMS simptomus, todėl neretai gali suklaidinti.
Žemiau pateikėme 10 pagrindinių ekspertų atrinktų ankstyvųjų nėštumo požymių. Svarbu nepamiršti, kad tai tik galimi požymiai, ne visos moterys juos patiria, ir ne visais atvejais šie požymiai rodo nėštumą. Vienintelis būdas tiksliai nustatyti ar esate nėščia – nėštumo testas.
1. Pilvo skausmas ir pasikeitusios išskyros
Pastojus, apvaisintas kiaušinėlis prisitvirtina prie gimdos sienelės, o tai gali sukelti pilvo skausmus ir kraujingas išskyras iš makšties. Dar kitaip tai vadinama – implantaciniu kraujavimu, jis gali pasireikšti praėjus 6-12 dienų po apvaisinimo.
Pilvo skausmai gali priminti menstruacijų spazmus, todėl kai kurios moterys juos ir kraujavimą painioja su mėnesinių pradžia. Tačiau pastojus, kraujavimas ir skausmas paprastai yra nestiprus.
2. Skausmingos krūtys
Krūtų skausmas, pabrinkimas yra dar vienas ankstyvojo nėštumo požymis. Pastojus, moters organizme įvyksta staigi hormonų pusiausvyros kaita, dėl to pasikeičia ir krūtys – jos pabrinksta, tampa skausmingos, o aureolė aplink spenelį patamsėja.
3. Nuovargio jausmas
Pastojus, nuovargis kankina dažną moterį, tai normali nėštumo proceso dalis. Paprastai, didžiulis ir neįprastas nuovargis pasireiškia praėjus vos savaitei nuo pastojimo, taigi, jei jaučiatės pavargusi ar išsekusi be priežasties, tai taip pat gali būti ankstyvas nėštumo požymis.
Kas tai sukelia? Na, visų pirma pasikeičia progesterono lygis, jis išauga, sumažėja cukraus lygis organizme, nukrinta spaudimas ir padidėja kraujo gamyba ir cirkuliacija. Visi šie dalykai gali sukelti nuovargio jausmą.
4. Pykinimas
Rytinis pykinimas – vienas populiariausių ir geriausiai žinomų nėštumo simptomų. Jis pasireiškia dėl greitai besikeičiančių hormonų pusiausvyros pakitimų. Pykinimas ir vėmimas gali pasireikšti bet kurioje dienos dalyje, tačiau dažniausiai tai nutinka ryte.
Be to, pastojusios kai kurios moterys labai nori arba negali pakęsti tam tikrų maisto produktų. Tai taip pat susiję su hormonų pokyčiais. Tai gali pasireikšti taip stipriai, kad net pagalvojus apie anksčiau mėgtą patiekalą, nėščiai moteriai gali persiversti skrandis.
5. Dingusios menstruacijos
Akivaizdžiausias ankstyvojo nėštumo simptomas, kuris paskatina daugumą moterų atlikti nėštumo testą, yra dingusios mėnesinės. Tačiau ne visada dingę ar vėluojančios mėnesinės yra nėštumo požymis. Kartais tai gali būti streso padarinys ar kitos ligos, tokios kaip policistinių kiaušidžių sindromo požymis.
Tačiau jeigu įtariate, kad galėjote pastoti, o jūsų menstruacijos vėluoja – patariama kuo skubiau atlikti nėštumo testą ir kreiptis į gydytojus.
6. Dažnas šlapinimasis
Daugeliui moterų dažnas šlapinimasis prasideda maždaug šeštą ar aštuntą savaitę po pastojimo. Nors tai gali būti sukelta šlapimo takų infekcijos, diabeto arba diuretikų vartojimo, jei esate nėščia, greičiausiai tai susiję su hormonų lygio kaita.
7. Vidurių užkietėjimas
Nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis gali sukelti vidurių užkietėjimą. Dėl progesterono, maistas lėčiau patenka į žarnyną ir sukelia vidurių užkietėjimą.
8. Nuotaikų kaita
Tai vienas dažniausių nėštumo požymių, kuris pasireiškia būtent pirmojo trimestro metu. Kaip ir daugumą kitų simptomų, nuotaikų kaitą sukelia hormonų lygio kaita.
9. Galvos ir nugaros skausmai
Daugelis nėščių moterų pasakoja, kad patiria dažnus, lengvus galvos skausmus, o kitos jaučia nugaros skausmus.
10. Galvos svaigulys ir alpulys
Galvos svaigulį ar nualpimą pastojus gali sukelti išsiplėtusios kraujagyslės ir sumažėjęs cukraus lygis kraujyje.
Taigi, jeigu manote, kad galėjote pastoti, atidžiai sekite savo kūną ir naujai atsiradusius požymius, o po 10 dienų nuo nesaugaus lytinio akto atlikite ankstyvojo nėštumo testą arba kraujo tyrimą, kuris padės tiksliai nustatyti ar pavyko pastoti ar visgi ne.
Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto
Kitas faktas
Komentarai