Reikia papildomų pinigų sveikatos problemoms pašalinti?

Kai kurie žmonės džiaugiasi tuo, jog jiems niekada neteko skolintis, tačiau nutinka kokia nors nelaimė susijusi su sveikatos problemomis, kai neatidėliotinai prireikia papildomų pinigų. Dažniausiai prireikia įsigyti brangius vaistus, o kartais tenka susimokėti ir už gydymą, jei kas nors nutinka svečioje šalyje. Žinoma, tokių sumų neretai žmonės neturi, tad pasinaudoja paskolas internetu teikiančių bendrovių paslaugomis. Kreditorių interneto svetainėse visa informacija yra pateikiama gana aiškiai, tad sukti galvą, kad kažkas nepavyks – beprasmiška. Visgi kiekvienas žmogus turėtų prieš pateikdamas paraišką turėtų žinoti tam tikrus reikalavimus antraip paskolos gydymui gali ir negauti.

Vienas pagrindinių reikalavimų, kurio dažnas neatitinka ir nesusirūpina tuo -  nepriekaištinga asmens kredito istorija. Asmens kredito istoriją turi kiekvienas fizinis asmuo, pasiėmęs bent vieną vartojimo kreditą, paskolą, taip pat lizingu ką nors pirkęs žmogus. Kredito istorijoje yra fiksuojami visi konkretaus asmens finansiniai įsipareigojimai kredito įmonėms, bankams ir kitoms finansinėms institucijoms, bei kaip asmeniui sekėsi išsimokėti šias gautas sumas. Tad jei žmogus siekia būti atsakingas finansiniuose reikaluose, jis privalo nuolat laiku vykdyti savo įsipareigojimus, kad jo kredito istorija būtų išties nepriekaištinga.

Prieš sutikdamas su paskolos sąlygomis, asmuo turi įsigilinti į pateiktas sutarties sąlygas, nes įmonė nebūtinai laikosi visų įstatymų ar skelbiamų pasiūlymų ir nesiūlo to, ką privalo. Kaip antai , nustatymai dėl paskolos grąžinimo anksčiau termino ar kaip tik jo prasitęsimo. Vadinasi prieš kreipiantis į kreditorių būtų naudinga susipažinti su įstatymais – tiek kreditoriaus, tiek besiskolinančiojo teisėmis ir pareigomis. Svarbu pasitikrinti kredito įmonių internetiniuose portaluose nurodytą palūkanų normą, kuri dažnai būna tik apytikslė arba skelbiama bendra mokėtinų palūkanų suma. Tad žmogui būtina prieš imant paskolą išsiaiškinti realią paskolos kainą ir ar ji neviršija maksimalios palūkanų normos. Pavyzdžiui, kelioms savaitėms išduodamą kreditą palūkanų norma gali siekti 5-10%, o tai – jau daug.


Dar prieš kreipiantis į kreditorių reikia rimtai apmąstyti, kokio kredito iš tikrųjų reikia. Nepatartina imti daugiau nei reikia, nes visgi tai yra papildoma finansinė našta. Kita vertus jei atsiranda papildomų pinigų, o kreditas paimtas ilgam laikui, galima pasinaudoti kredito įmonių leidimu grąžinti dalį ar visą likusią sumą iš karto, nes bus skaičiuojamos palūkanos už realiai naudotos paskolos laiką, o ką jau kalbėti, jei yra pradėję kauptis delspinigiai.

Galiausiai patartina visiems be išimties žmonėms saugoti savo asmeninius duomenis. Šiais laikais dėl šios priežasties bet kas gali būti apgautas ar išnaudotas. Kiekvienas nėra nuo to apsaugotas, jei pats neatsargiai elgiasi. Todėl asmuo prieš pateikdamas savo duomenis bet kam kitam, privalo pats užsitikrinti tų duomenų saugumą. Kalbant apie paskolų ėmimą kreditoriai yra įpareigoti saugoti jų klientų duomenis ir jokiu būtu neskelbti jų viešai.
Prieš galutinai nusprendžiant imti kreditą ar ne, nesvarbu kokios sveikatos negandos užpuolė,
reikia apgalvoti, kaip tas kreditas ar paskola bus grąžinti. Kadangi tai yra papildomas finansinis įsipareigojimas, asmuo privalo jį priimti atsakingai ir pasirinkti jam tinkamiausią variantą.

 

» Rašyti komentarą