Patarimai norintiems užkirsti kelią plaučių vėžiui

Liūdna, tačiau plaučių vėžys – dažniausia mirtimi pasibaigianti onkologinė liga. Norintiems užkirsti jai kelią, specialistai rekomenduoja prisiminti keletą paprastų taisyklių. Jų laikymasis gali išgelbėti jūsų gyvybę!

 

  • Atsisakykite cigarečių (ir kuo greičiau, tuo geriau). Tai turbūt jau visiems iki gyvo kaulo pabodęs, tačiau savo vertės nepraradęs patarimas. Net jeigu esate užkietėjęs rūkalius, mesti rūkyti dar nevėlu. Atsikračius šio žalingo įpročio, rizika susirgti plaučių vėžiu po truputį mažėja
  • Venkite cigarečių dūmų poveikio. Net jeigu gyvenime nesurūkėte nė vienos cigaretės, buvimas šalia rūkančių žmonių į naudą jums neišeis. Pasyvus rūkymas padidina tikimybę susirgti plaučių vėžiu 20–30 %. Ypač didelį pavojų jis kelia vaikams.
  • Pamatuokite namuose radono lygį. Radonas – tai inertinės radioaktyvios dujos, neturinčios nei kvapo, nei spalvos, nei skonio. Jas skleidžia uranas. Tai antra dažniausia plaučių vėžio priežastis (pirmoji, kaip turbūt ir patys numanote, yra rūkymas). Sumažinti jo lygį galima geriau ventiliuojant patalpas.
  • Maitinkitės taisyklingai. Stenkitės kasdien suvalgyti 5 skirtingų rūšių vaisių ir daržovių.
  • Sportuokite. Jeigu mankštinsitės po 5 kartus per savaitę, tai padės išsaugoti sveikus plaučius.
  • Venkite asbesto. 1976 m. jis įrašytas į Tarptautinio vėžio tyrimo centro kancerogeninių veiksnių sąrašą kaip kenksminga, vėžį sukelianti medžiaga. Teisės aktais nuo 2005 m. sausio 1 d. Lietuvoje, kaip ir visose Europos Sąjungos šalyse, naudoti asbestą ir kitus jo turinčius gaminius yra uždrausta, tačiau tiesa ta, kad santechnikai, elektrikai, statybinikai ir kiti panašūs specialistai su ja gana dažnai susiduria ir dabar.
» Rašyti komentarą