Nėštumo simptomai

Kiekviena moteris yra individuali, vienintelė ir nepakartojama, tad ir jos nėštumo simptomai gali skirtis. Vienos pajunta, kad laukiasi, jau pirmąją savaitę, kitoms tenka luktelėti ilgiau, o trečios iš viso nepastebi jokių pokyčių (o gal tiesiog neatkreipia į juos dėmesio)?

Nėštumo simptomų daug, todėl šį kartą apžvelgsime tik tuos, kurie pasitaiko dažniausiai.

Menstruacinio ciklo pakitimai

Pirmasis ir dažniausiai pasitaikantis nėštumo požymis – išnykusios menstruacijos. Jo neišvengia nė viena. Tiesa, kai kurios kartais šiek tiek kraujuoja, tačiau to nereikėtų painioti su mėnesinėmis.

Implantacinis kraujavimas

Kiaušinėliui prisitvirtinus prie gimdos sienelės, kai kurios moterys ima negausiai kraujuoti. Tai vadinama implantaciniu kraujavimu. Jeigu jis negausus ir neskausmingas, nerimauti neverta. Žinoma, atsarga gėdos nedaro, todėl dėl visa pikta gali kreiptis į savo gydytoją ir išsitirti.

Įprastu mėnesinių laiku kartais taip pat šiek tiek kraujuojama (taip nutinka dėl hormonų svyravimų). Negausus kraujavimas reguliariai pasirodo 2–3 mėnesius ir labiau primena tepimą, o ne mėnesines. Kadangi įprasta manyti, jog pirmasis nėštumo simptomas – tai mėnesinių išnykimas, kai kurios dar ilgai nė nenutuokia apie savo nėštumą.

Krūtinės patinimas ir jautrumas


Beveik visų nėštukių krūtinė patinsta ir tampa jautresnė. Pirmuosius tokius simptomus dauguma pajunta jau 1–2 nėštumo savaitę, tačiau jie pasireiškia ir menstruacijų metu, todėl taip pat ne iš karto galima suprasti, kad laukiamasi.

Nuovargis ir galvos skausmai

Daugelis nėštukių jaučia mieguistumą, bendrą organizmo išsekimą arba tiesiog nuovargį – šie negalavimai tokie įprasti, kad į juos dažniausiai tiesiog nekreipiama dėmesio. Kadangi ankstyvojo nėštumo periodu moters organizmas kardinaliai persitvarko, siaučiantys hormonai neretai sukelia ne tik nuovargį ir mieguistumą, bet ir galvos skausmus. Kai kurios moterys tampa visiškai apatiškos aplinkai, nenori nieko daryti, niekuo nesidomi.

Rytinis pykinimas

Šis gana dažnas simptomas pasireiškia maždaug 2–8 nėštumo savaitę. Kai kurios jo išvengia visai, tačiau yra ir tokių, kurioms tenka jį kentėti visą nėštumo laikotarpį.

Nugaros skausmai

Skausmas nugaros srityje taip pat gali reikšti ankstyvą nėštumą, tačiau kai kurios moterys jį jaučia ir įprastų mėnesinių metu. Jei manai, kad pastojai, į šį simptomą verta atkreipti dėmesį.

Aukštesnė temperatūra

Jei temperatūra pakilo iki 37 laipsnių ar šiek tiek daugiau, tai gali būti vienas iš požymių, kad laukiesi vaikelio. Žinoma, tai gali reikšti ir ligą, bet jeigu ji laikosi, o tu pastebi ir daugiau nėštumui būdingų požymių, negaišk ir pasidaryti nėštumo testą arba pasirodyk savo gydytojui.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
agne
2012-08-24 16:38
man menesines veluoj aju 3 savites bet as jau dvi savaites esu isvykusi is lietuvos ir maitinuos kitaip pasikeite mano dienos rzimas
Marija
2012-04-27 15:08
Kai nėra reguliarios, tai sunku atskirti.