Milžiniškais šuoliais į priekį lekiančios technologijos neaplenkia ir buitinės technikos. Šiandien vis daugiau žmonių, nusprendusių atsinaujinti savo virtuvę, renkasi modernias indukcines virykles, kurios laikomos vienu pažangiausių ir perspektyviausių atradimų virtuvės technikoje. Kuo šis prietaisas ypatingas ir kuo skiriasi nuo tradicinių elektrinių viryklių, pasakoja didžiausios Lietuvoje elektroninės parduotuvės Pigu.lt specialistai.
Veikimo principas
Indukcinės viryklės savo išvaizda visiškai nesiskiria nuo tradicinių elektrinių viryklių su stiklo keramikos paviršiumi, tačiau po indukcinėmis viryklėmis yra įmontuotos indukcinės ritės, ne kaitinimo elementai. O pats šildymo procesas yra pagrįstas magnetine trauka. Paprasčiau tariant, elektromagnetinis laukas sukuria indukcines sroves, kurios greitai įkaitina ant viryklės stovinčio puodo ar keptuvės dugną. Taigi, priešingai nei elektrinėse viryklėse, kaista ne pats viryklės paviršius, o indo, kuriame gaminamas maistas, dugnas. Įvairiose buitinės technikos parodose indukcinių viryklių veikimo principas iliustruojamas gana išraiškingu pavyzdžiu: tarp įjungtos viryklės ir puodo, kuriame jau kunkuliuoja verdantis vanduo, pakišamas 50 eurų banknotas. Karštis jo visiškai neveikia, kupiūra nepakeičia spalvos ar nepraranda standumo.
Indukcinių viryklių privalumai
Indukcinės viryklės, lyginant su kitais panašiais prietaisais, gerokai ekonomiškesnės, nes vos per kelias akimirkas pasiekia nustatytą temperatūrą, todėl maistą galima paruošti per trumpesnį laiką, o tai didelis privalumas gyvenant šiuolaikiniu tempu. Galima palyginti: litras šalto vandens ant indukcinės viryklės užverda per maždaug tris minutes, tuo tarpu, ant tradicinės elektrinės viryklės su stiklo keramikos paviršiumi – per 6-8 minutes. Kitas indukcinių viryklių privalumas – galimybė labai greitai reguliuoti temperatūrą, todėl rizika virtuvėje patirti fiasko labai stipriai sumažėja.
Pasak Pigu.lt specialistų, indukcines virykles mielai renkasi tos šeimos, kurios turi mažus vaikus, kadangi šios viryklės labai saugios. Jų tiesiog neįmanoma netyčia įjungti ar nusideginti, nes, ant viryklės nepastačius puodo, kaitvietės vieta nepradės šilti. Kalbant apie kaitviečių vietas, daugelis šiuolaikinių indukcinių viryklių jų tiesiog neturi. Tai reiškia, kad puodą ar keptuvę galima statyti praktiškai bet kur, o viryklės paviršius pats automatiškai sureaguoja, kurią vietą kaitinti.
Galiausiai indukcinės viryklės nereikalauja daug priežiūros, kadangi paviršius aplink puodą neįkaista, iš puodo išbėgęs maistas nepridega. Tad nereikia naudoti jokių specialių valymo priemonių. Po valgio gaminimo indukcinę viryklę galima nušluostyti paprasčiausia drėgna servetėle.
Indukcinių viryklių trūkumai
Didžiausias indukcinių viryklių trūkumas – pakankamai didelė kaina, kuri svyruoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų. Be to, šioms viryklėms būtini ir specialūs puodai, kurių dugnas įsimagnetina. Tokie puodai ir keptuvės taip pat nėra labai pigus malonumas. Kita vertus, šiuose induose gamintas maistas geriau išlaiko savo skonines savybes ir yra sveikesnis už tą, kuris buvo gaminamas induose su teflono pagrindu. Galiausiai indukcinės viryklės skleidžia nestiprų pašalinį triukšmą, tačiau jis nedrumsčia namų ramybės.
Modernumo viršūnė virtuvėje: indukcinės viryklės
Shutterstock
» Rašyti komentarą