Maisto produktai, kurie balina dantis

@ Shutterstock

Kava, arbata, raudonasis vynas ir daugelis maisto produktų gali nudažyti dantis ir patamsinti šypseną. Tačiau, laimei, yra keletas maisto produktų, kurie padeda balinti dantis. Jie nėra tokie veiksmingi kaip profesionalūs dantų balinimo produktai, bet yra pigūs ir natūralūs.

 

Tad mėgaukitės šiais maisto produktais ir turėkite baltą šypseną:

 

 1. Braškės. Šiose uogose yra daug fermento, vadinamo obuolių rūgštimi, kuris balina dantis. Pabandykite sutrinti braškes ir įtrinti jas ant dantų. Palikite penkias minutes, tada nuplaukite vandeniu, šepetėliu ir siūlu – kaip įprasta. Taip pat galite tiesiog skanauti braškes ir mėgautis puikia šypsena.

   
 2. Obuoliai, salierai ir morkos. Šie sveiki vaisiai ir daržovės veikia kaip natūralūs dėmių šalintojai, padidindami seilių gamybą, kurios yra nuostabi burnos savaiminio valymo priemonė. Jie taip pat gali naikinti bakterijas, sukeliančias blogą burnos kvapą, o jų traškumas ir kietumas, juos bevalgant, padeda išvalyti, nušveisti dantis.

   
 3. Citrusiniai vaisiai (apelsinai, citrinos, ananasai, greipfrutai, mandarinai). Valgant citrusinius vaisius, burnoje išsiskiria daugiau seilių, todėl dantys natūraliai plaunami. Visgi vartokite šiuos vaisius saikingai, nes per didelis rūgštingumas gali pažeisti dantų emalį.

   
 4. Kepimo soda. Jau prieš daugiau nei dešimtmetį nustatyta, kad dantų pastos, kuriose yra sodos, geriau balina dantis nei tos, kurių sudėtyje nėra šio ingrediento. Galite nedidelį kepimo sodos miltelių kiekį uždėti ant dantų šepetėlio su pasta ir švelniais judesiais 5 minutes pašveisti dantis – nuvalysite paviršines dėmes, dantys bus baltesni.

   
 5. Jogurtas, pienas ir sūris. Šiuose produktuose gausu pieno rūgšties, kuri gali padėti apsaugoti dantis nuo ėduonies. Nustatyta, kad natūralus jogurtas apsaugo dantis nuo kenksmingų bakterijų puolimo, o kietieji sūriai, juos bevalgant, puikiai nušveičia maisto likučius nuo dantų paviršiaus.
» Rašyti komentarą