Kuo naudingi putpelių kiaušiniai?

Putpelių kiaušiniai – tai labai naudingas dietinis produktas, vertinamas nuo neatmenamų laikų. Nors jie visai mažyčiai, tenka pripažinti, kad labai skanūs ir maistingi, o didžiausias jų privalumas yra tai, kad puikiausiai pakeičia vištų kiaušinius žmonėms, kuriems šis produktas yra draudžiamas. Pasilepinti šia gamtos dovana naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Nėra jokių vartojimo kontraindikacijų.

Putpelių kiaušiniuose (kitaip nei vištų) nėra cholesterolio, o kitų biologiškai aktyvių medžiagų randama daugiau. B grupės vitaminai reikalingi normaliai nervų sistemos veiklai, o fosforas, kalis ir geležis gerina atmintį. Įrodyta, kad putpelių kiaušiniai stimuliuoja vaikų protinius sugebėjimus.

Lyginant šį produktą su vištos kiaušiniais, viename grame yra 2,5 karto daugiau vitamino A, 3 kartus daugiau vitamino B1, daugiau kaip 2 kartus – vitamino B2. Kelis kartus didesni ir kalio, fosforo bei geležies rodikliai.


Specialistai rekomenduoja į racioną įtraukti putpelių kiaušinių nusilpusiems žmonėms. Japonijoje šis produktas labai plačiai naudojamas vaikų mityboje. Įrodyta, kad šie maži kiaušinukai naudingi blogai augantiems vaikučiams, o suaugusiųjų atveju gerina reprodukcinę organizmo funkciją.

Ir tai dar tikrai ne viskas. Putpelių kiaušinių galiojimo laikas yra labai ilgas – jeigu laikysite juos kambario temperatūroje, produktas nesuges ir visą mėnesį, jeigu šaldytuve – 60 parų. Vartoti galima tiek žalius, tiek virtus ar kaip kitaip paruoštus kiaušinius. Jie gali būti naudojami majonezams, omletams, kiaušinienei, salotoms ir pan. Naudingiausia vartoti žalius (likus pusvalandžiui iki valgio, užsigeriant vandeniu arba sultimis). Jeigu jums šis variantas nepriimtinas, dėkite kiaušinių į košes, bulvių tyres ir sriubas.

Nors produktas labai naudingas, piktnaudžiauti juo nepatartina. Leistina „dozė“ priklauso nuo žmogaus amžiaus ir kūno masės. Dietologų teigimu, vaikams nuo 1 iki 3 metų per dieną galima suvartoti ne daugiau kaip 2 kiaušinukus, nuo 3 iki 18 metų – 4 kiaušinius per dieną. Suaugusiesiems iki 50  metų amžiaus leidžiama suvartoti po 5–6 vienetus per parą, o vyresniems – apsiriboti 4.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Saulius s.
2024-01-25 08:38
Laba diena labai naudynga!!
gediminas
2020-09-10 21:14
Mmm,skanu,megstu juos,tiek zalius tiek virtus.O dar pienuke verdant jos,isvirus,mmm tikras skanumelis.Aisku priestai ir pries zalius valgant reikia juos perpilti karstu vandeniu,nebutinai virinyu.
Putpeliukė Mušeika Batareika
2019-05-16 09:22
Ne putpelytės Maksimoj kiaušinukus sukūlė. Ir dėl to nenuvertėjo jų vertė.
BIRUTĖ
2019-04-02 12:03
DĖKOJU. JAU TURIU SAVO PIRMUS. BIRUTĖ 2019.4.2
Manau
2018-07-21 16:46
verta žinoti iš ko ir kokio šviežumo kiaušinukai. Pirkau Maximoj, galiojimo laikas normalus, o supokuoti įtrūkę, net prabėgę, tai iš 12 vnt. 5 teko išmesti, o ir likusieji pasitikėjimo nekėlė.Va tau ir sveiki...