Kaip metant rūkyti nepriaugti svorio?

Daugelis merginų, norinčių atsikratyti priklausomybės nuo tabako, delsia ir nesiima veiksmų, nes baiminasi, kad priaugs nereikalingo svorio. Nikotinas iš tiesų greitina medžiagų apykaitą, tačiau tai – ne priežastis toliau gadinti savo sveikatą. Mes patarsime, ką valgyti, kad svoris nepradėtų augti.

Pieno produktai

Kaskart prieš užkandant patartina išgerti stiklinę pieno – šis produktas sumažina potraukį cigaretėms, be to, aprūpina organizmą kalciu ir fosforu (o šie mikroelementai taip pat padeda susidoroti su priklausomybe nuo nikotino).

Brokoliai

Šiose daržovėse yra unikalios medžiagos – sulforafano, kuris padeda apsaugoti plaučių audinius nuo toksinų poveikio. Be to, metant rūkyti, brokoliai tampa puikiu pagalbininku toms, kurios kovoja su papildomais kilogramais.

Baklažanai

Baklažanuose yra daug nikotino rūgšties, labai svarbios visiems, kurie meta rūkyti. Narkologų teigimu, 100 g troškintų arba keptų ant grotelių baklažanų gali atstoti nikotininį pleistrą.


Imbierai

Kai tik kils noras užtraukti dūmą – įsidėkite į burną gabaliuką imbiero. Aštrus ir šviežias skonis greitai sumažins norą parūkyti. Imbieruose daug antioksidantų, užkertančių kelią piktybiniams augliams ir aterosklerozei.

Citrusiniai vaisiai

Metant rūkyti, labai svarbu papildyti vitamino C atsargas. Jis pakelia nuotaiką, gerina savijautą ir mažina apetitą (pastarasis atsisakant savo žalingo įpročio itin išauga).

Magnis

Niekam ne paslaptis, kad be cigaretės rūkyti metantys žmonės tampa labai nervingi ir dirglūs. Magnis, kurio gausu sėlenose, burokėliuose, moliūguose, džiovintuose vaisiuose ir kedrų riešutuose, padeda susidoroti su prasta nuotaika.

Atsisakykite kofeino ir alkoholio

Šie gėrimai taip ir kursto užsitraukti dūmą. Geriau pakeiskite juos sultimis, švariu vandeniu, žolelių arbatomis (ypač tinka mėtos ir ramunėlės). Erškėtuogių antpilas taps puikiu sąjungininku kovoje su priklausomybe nuo nikotino, be to, papildys vitamino C atsargas.

» Rašyti komentarą