Kaip lengviau mesti rūkyti

Įveikti psichologinę trauką nikotinui – nelengvas uždavinys, tačiau tikrai įmanomas. Juk svarbiausia noras ir pasiryžimas. Statistika rodo, kad metus rūkyti ir ištvėrus vienerius metus be cigarečių, tik kas 20-tas žmogus vėl pradeda rūkyti. Taigi pagrindinis jūsų tikslas – kaip tik įmanoma pasilengvinti pereinamąjį laikotarpį. Mes siūlome kelis paprastus būdus, kurie padės įveikti psichologinį diskomfortą ir greičiau atsikratyti šio neigiamo įpročio.

 

  1. Meskite rūkyti iš karto, vos tik pajaučiate poreikį. Palaipsnis cigarečių mažinimas dažniausiai būna neveiksmingas, todėl geriau “skausmingai”, tačiau visam laikui pamiršti cigaretes tiesiog jų atsisakius. Nemaža dalis rūkančiųjų teigia, kad efektyviausias laikotarpis atsisakyti nikotino – prasta savijauta: liga, kuomet organizmas atsisako nikotino arba net ir specialus apsinuodijimas, kuomet iš eilės surūkoma keliolika cigarečių. Žinoma, nuodyti savo organizmą nėra patartina, tačiau jei manote, kad tai vienintelis būdas – galite pabandyti.
  2. Nelaikykite cigarečių ekstra atvejui: išmeskite visas cigaretes esančias namuose, automobilyje ar darbe. Lygiai taip pat iš namų išneškite pelenines, kurios savaime primena rūkymą. Geriausia būtų, jei namuose neliktų ir žiebtuvėlių bei degtukų.
  3. Venkite situacijų, kurios asocijuojasi su rūkymu: jei gerdami rytinės kavos puodelį buvote įpratę parūkyti, tuomet rytinės kavos atsisakykite, jei rūkydavote automobilyje važiuodami į darbą, kelias dienas pabandykite važiuoti viešuoju transportu. Kad būtų paprasčiau, visas situacijas, kurios primena rūkymą, užsirašykite ant lapelio, kad iš anksto žinotumėte ko reikia vengti. Kad metimo procesas btų lengvesnis, pasistenkite cigaretes pakeisti malonesniais dalykais: vietoje 2 pakelių cigarečių nusipirkite bilietą į kino teatrą ir t.t.
  4. Per dieną išgerkite kuo daugiau vandens. Geriausia būtų, jei vandenį gurkšnotumėte nuolatos, taip užpildysite tą tuštumą, kurią užpildydavo cigaretė. Vandens gėrimas užims ir rankas, ir lūpas, ir gomurį. Retkarčiais galite net ir pasportuoti. Fizinė veikla verčia užsimiršti, todėl rūkymo pertraukėlių jums tiesiog nebereikės.
  5. Aplinkiniams praneškite, kad metėte rūkyti. Jei kolegos darbe kas valandą laiko nekvies užtraukti dūmo, pamiršti apie cigaretes bus kur kas lengviau. O supratingi artimieji taip pat turėtų parodyti paramą, bent jau pasistengdami nerūkyti šalia jūsų.
  6. Susiplanuokite kuo daugiau veiklos, kad liktų kuo mažiau laisvo laiko. Planuojant savo veiklą būtinai atkreipkite dėmesį net ir į nedideles pertraukėles, kurios gali labai sutrukdyti: pavyzdžiui jei einate į kino teatrą, o iki seanso pradžios dar liko 20 minučių, pirma į galvą šovusi mintis tikriausiai bus “reikėtų parūkyti”. Pasistenkite, kad tų 20 laisvų minučių neliktų ir tiesiog užbėkite į parduotuvę ar suvalgykite ledų.
  7. Sureguliuokite savo mitybą: valgykite nedidelėmis porcijomis, tačiau daugiau kartų per dieną, o kavos vakarais aplamai atsisakykite. Kad miegotumėte ramiau, kelios valandos prieš miegą pasportuokite.
  8. Susigalvokite savęs skatinimo ir baudimo priemonių. Sėkmingai metę rūkyti žmonės teigia, kad nepakanka vien tik noro. Norint pasiekti gerų rezultatų būtinas stimulas. Pažadėkite sau ką nors malonaus, pavyzdžiui už sutaupytus pinigus nusipirkti sporto klubo abonimentą arba kelionę.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Nesvarbu
2021-09-01 19:17
Man niekaip nepavyks mesti rukyti
Dalija
2014-01-04 22:22
Mano nuomone su protu susipykę tik tie rūko.
AS
2013-04-13 12:24
MECIAU RUKYTI IR AS IS KART KAI TIK SUGALVOJAU
KATINAS
2013-01-30 16:22
Visų pirma reikia pakeisti mąstymą.Prieš metant rūkyti reikia įkalbėti savo pasąmonę,kad jūs nebenorite maitinti to baisuoklio gyvenančio smegenyse.Kai pasikeis mąstymas,mesti bus visai lengva be jokių pakaitalų,tik reikia norėti.
Ramunas
2013-01-29 14:14
yra knyga, lengvas budas mesti rukyti. Perskaiciau...meciau jau 3,5 m nerukau. Rukymo stazas - 24 m. (be pertraukos)