Kaip išnaikinti pelėsį namuose?

Pelėsis - vienas iš didžiausių namų priešų. Jis ne tik neestetiškai atrodo, bet ir gali būti labai kenksmingas, nes prasiskverbdamas pro kvėpavimo takus sukelia alergijas, slogą, kosulį ar netgi astmos priepuolius.

Kaip namuose apsigyvena pelėsis?

Kad namuose atsirastų pelėsis, daug pastangų tikrai nereikia. Pakanka per mažai vėdinamų patalpų, kuriose cirkuliuoja tas pats šiltas oras ir drėgmės, kuri būtina pelėsio vystymuisi. O jei dar namai nepakankamai dažnai valomi... Pakampiuose susikaupęs purvas - tiesiog ideali terpė. Štai kodėl dažniausiai pirmosios pelėsio užuomazgos pastebimos vonios kambario patalpoje, kurio gausu tiek, drėgmės, tiek iš šilumos. O ir pakampės tikriausiai rečiau išvalomos nei kambariuose.

Įprastai pelėsiai susidaro sunkiau prieinamose vietose, tarkim už baldų, kur prasčiau cirkuliuoja oras. Tačiau jie gali atsirasti ir prie langų ar tiesiog ant sienų. Ne visuomet kalti namų šeimininkai, nepakankamai vėdinantys patalpas. Kartais pelėsiai gali atsirasti dėl netvarkingų lietvamzdžių ar sienos konstrukcijos defektų.

Kaip atsikratyti pelėsių?

Kovoti su pelėsiais reikia iš karto keliais frontais: iš pradžių pašalinti priežastis, kurios leido pelėsiui susidaryti,  o tuomet panaikinti jau esamus pelėsius.

 

  • Naikiname drėgmę


Namuose drėgmė kaupiasi nuo pačių įvairiausių dalykų: laistomų gėlių, gaminamo maisto, skalbiamų ir džiovinamų drabužių ir t.t. Kylantys vandens garai kaupiasi ant sienų ir tokiu būdu sudaro tinkamą terpę pelėsių augimui. Pirmasis žingsnis – bent kelis kartus per dieną gerai vėdinti patalpas. Dauguma iš mūsų daro didelę klaidą:  palieka šiek tiek pravertą langą, tačiau taip namai nesivėdina, nes tokia oro srovė negali išstumti namuose susikaupusio oro. Oro kaita tiesiogiai priklauso nuo temperatūrų skirtumų. Jei namuose temperatūra nesiskiria nuo lauko, oras praktiškai nesikeičia. Kuomet namuose temperatūra aukštesnė, šiltas oras kyla į viršų ir pasišalina per langus bei ventiliacijos angas. Taigi geriausias vėdinimo būdas – plačiai praverti langus keliolikai minučių.

Jei drėgmės kiekis namuose labai didelis, vienas iš veiksmingiausių būdų – įsigyti drėgmės surinktuvą. Šie aparatai nėra pigūs (apie 1500 lt), tačiau jie tikrai padeda išspręsti šią problemą. Elektrinis drėgmės surinktuvas palaiko norimą drėgmę namuose, todėl jis puikiai tiks ir vasaros, ir žiemos metu, kuomet oro drėgmė namuose gali smarkiai skirtis dėl radiatorių skleidžiamos šilumos.

Deja, ne visiems tai yra išeitis. Kartais dėl per didelio drėgmės kiekio kalti pamatai, neturintys hidroizoliacijos. Dažniausiai tai būdinga senos statybos namams, tačiau šiuo atveju nepadeda nei sienų restauravimas, nei pamatų izoliavimas. Jei iš tiesų kalti pamatai, teks gana brangiai sumokėti už specialią sistemą, sugebančią sustabdyti drėgmės kylimą. Tokioms sistemoms suteikiama 20 metų garantiją, tačiau ir kainuoja jos nepigiai. Apsaugoti 50 kvadratų plotą kainuoja apie 8000 lt.

 

  • Naikiname pelėsį


Visų pirma pelėsį reikia gerai nugramdyti nuo paviršiaus. Tačiau prisiminkite, kad pelėsis kaupiasi ne tik ant paviršiaus, bet ir įsiskverbia į sienas, todėl reikia bandyti jį išnaikinti ir iš vidaus. Tam tinka sodos ir skalbimo miltelių tirpalas. Įpilkite 100 gramų sodos ir šaukštą skalbimo miltelių į 10 litrų karšto vandens. Šiuo tirpalu gerai išplaukite pažeistas sienos vietas. Nepakenks dezinfekuoti specialiais antipelėsiniais preparatais. Ir tik tuomet galima imti džiovinti sieną bei atlikinėti apdailos darbus. Jei pelėsio neišnaikinsite iš vidaus, laikui bėgant jis vėl pasirodys.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Uk
2015-01-06 09:31
O kur galima nusipirkti situ dazu as gyvenu Anglijoje Aciu
svecias
2014-12-08 11:21
http/koslita.eu/item/lt/stipraus-poveikio-dezinfekcinis-skystis-zaibas.html stai sis preaparatas
svecias
2014-12-08 11:19
Deja natrio hipochloritas, tai yra liaudiskai tariant chlorke skysto pavidalo kuria pila i baseinus ir seip placiai naudoja. kad jus matete dingstant pelesi per 1 min, tai reiskia, kad jus jo neisnaikinote. jus ji isbalinote, pelesis vistiek liko. natrio hloridas tik balina ir dezinfekuoja. jis neisnaikina pelesio. Pelesi galima bandyti isnaikinti tos pacios imones kitu preaparatu "žAIBAS" SU DAR YRA TIKIMYBES PANAIKINTI PELESI.
AJ
2014-07-14 13:44
Puikus patarimai
http/www.umkapro.com/
Dmitrijus
2014-02-25 13:14
Sveiki visi iki siol kovojantys su PELESIAIS.

Noriu pasidalintii su jumis, kaip PANAIKINTI PELESI, PER 1 MIN. EFEKTAS 100%

Nupirktie Natrio hipochlorito,
tiekeju sarasas: http/koslita.eu/page/lt/kontaktai-1.html
cia as mokejau 12lt uz 5 litrus tirpalo (kartu su tara)
Ipilkite ji i purkstuka (tiks nuo langu valiklio),
uzpurskite ant pelesio ir stebekite.
Netrukus jis prades nykti ant akiu. Galima naudoti ant dazyto pavirsiaus. Paskui gerai nuplaukite pavirsiu nuo kvapo. Ir viskas