Gydomosios vonelės nuo alergijos vaikams

Šiais laikais vaikų, turinčių polinkį į alergiją, vis daugėja. Padėti šiuo atveju gali ne tik vaistai, bet ir natūralūs vaistiniai augalai.  Žolelių vonios gali būti naudojamos jau pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais. Tokios procedūros labai veiksmingos ir teigiamai veikia ne tik odelę, bet ir visą vaiko organizmą. Žolelių vonelės turi raminantį poveikį, taigi saugo ir nervinę sistemą.

Tačiau reikėtų nepamiršti, kad kai kuriais atvejais vaistiniai augalai gali ir pakenkti, todėl pirmiausia reikėtų kiekvieną žolelę išbandyti atskirai ir tik vėliau gaminti jų mišinius. Be to, visais atvejais rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Pradėti reikėtų nuo bandomojo žolelių nuoviro. Po to, kai jis atvės, suvilgykite jame vatos tamponą, patepkite nedidelį sualergizuotos odos plotelį ir nedidelį sveikos odos plotelį. Jei alergijos paveikta oda po nuoviro atrodo dar prasčiau (paraudo, pradėjo perštėti ir t.t.), o sveikoji oda susialergizavo – vadinasi šis augalas vaikui nėra tinkamas. Jei neigiama odos reakcija neprasidėjo – šią žolelę galima naudoti gydomosioms vonioms.

Voneles reikėtų daryti kas antrą dieną, o gydymo kursas turėtų būti maždaug 8-10 kartų. Jeigu teigiamo efekto nematyti, reikėtų išbandyti kitus vaistinius augalus. Alergijos gydymo pradžiai labiausiai tinka ąžuolo žievės, ramunėlių, mairūno, kiaulpienių ar varnalėšų nuovirai.  Jei nuspręsite išbandyti kelių žolelių mišinį, geriau nemaišykite daugiau nei 5 vaistinių augalų vienu metu. Jei vaikas vartoja kokius nors vaistus, prieš darant voneles pasikonsultuokite su gydytoju.

Vonelės vaikams

 

  • 3 šaukštus sauso lakišiaus užpilkite 0.5 litro verdančio vandens ir palikite pastovėti 15 minučių. Tuomet nuovirą nukoškite ir supilkite į vonią.
  • Efektingas gydomasis poveikis pastebimas po lakišiaus, ramunėlių ir ąžuolo žievės mišinio vonelių. Paimkite po šaukštą kiekvieno komponento, užpilkite litru šalto vandens ir palikite pastovėti 12 valandų. Po to paruoštą ekstraktą užvirinkite, nukoškite ir pilkite į vonelę po vieną litrą nuoviro 10-12 litrų vandens.
  • Raudonėlis teigiamai veikia gydant egzemą, dermatitą ir įvairių rūšių bėrimus. 50 gramų raudonėlio užpilkite litru verdančio vandens ir palikite pastovėti 2 valandas. Tuomet nuovirą nukoškite ir supilkite į vonią.
  • Lėtinės diatezės gydymui tinka jonažolės, ugniažolės, ramunėlių, lakišiaus ir vaistinio valerijono šaknies mišinys. Sumaišykite visų ingredientų po šaukštą, užpilkite 1 litru verdančio vandens ir palikite pastovėti valandą laiko. Tuomet nuovirą nukoškite ir supilkite į vonią.


Vonelių darymo trukmė turėtų būti 8-10 minučių. Vandens temperatūra nuo 37 iki 37,5 laipsnių. Po procedūros odelės nereikia nuplauti. Pakanka švelniai nusausinti švariu ir švelniu rankšluosčiu.
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Mama
2012-02-29 20:12
As vis del to buciau atsargi su tais liaudiskais gydymo metodais. Kaip ne kaip tai yra vaiko sveikata
pukuotukas
2012-02-29 16:29
mano dukra labai alergiska. dermatologe patare daryti azuolo zieves nuovirus ir tikrai labai oda nuramina. bet be vaistu vistiek neishsiverciame